Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Behzat Ç. AKP'ye de CHP'ye de karşı!

26.04.2011 00:19
Behzat Ç.'nin Ergenekon davasına da el atmasıyla öne çıkan politik kimliği NTV'de masaya yatırıldı. Senarist Emrah Serbes, Behzat Ç.'yi anlattı...

Behzat Ç. dizisindeki politik göndermeler derinleştikçe tartışmalar sosyal medyadan ekrana taşındı. NTV ekranlarında Mirgün Cabas'ın sunduğu 'Her Şey' dizinin olay yaratan son bölümünü masaya yatırdı.

Behzat Ç.'nin senaristlerinden Emrah Serbes ve genel yönetmeni Serdar Akar'ın katıldığı programda Behzat Ç.'nin politik kimliğinin sınırları çizildi. Senarist Emrah Serbes, dizinin son bölümüyle öne çıkan siyasi içeriğin nedenlerini anlattı. Ne AKP'li ne de CHP'li olduklarını söyleyen Serbes, 'iki seçenekten de menmun olmayan insanlar var' dedi. Serbes, Behzat Ç. karakterini politik olarak şöyle tanımladı:
"AKP mi CHP mi daha özgürlükçü diye bira tartışma yapıyordunuz az önce programda? Bence ikisi de birbirinden beter. İkisi arasına sıkışmış durumda inanlar. Biz 3. bir seçenek de olduğunu düşünüyoruz. Böyle düşünen milyonlarca insan var. Behzat Ç. son bölümde 'ben iyi bir adam olamadım ama kimsenin adamı da olmadım' diyor. Biz de kimsenin adamı olmayı esas alıyoruz. Politik bir mesaj vermek gibi bir derdimiz yok. Hikayemizde vicdanlı ve dürüst bir adamı anlatıyoruz. "

İşte o anlar:


 

Bu haber toplam 2580 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri