Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bekir Bozdağ: Akil adamlar belli oldu

01.04.2013 12:32
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili bilgi verirken "Anayasayı BDP ile yaparsak referanduma gideriz" dedi.

Bekir Bozdağ şunları söyledi: CHP’yle anlaşırsak CHP’le yapabiliriz. MHP’yle uzlaşma zemini bulursak MHP’yle anayasayı hazırlayabiliriz. Bu iki partiyle uzlaşamazsak BDP’yle konuşuruz. Ama biliyorsunuz BDP’yle bir anayasa çalışması yapıldığında halk oylaması söz konusu olabilir.

Akil insanlar konusuyla ilgili muhtemelen bu hafta içinde kamuoyu bunları net biçimde görecektir. Anayasadan Türk kelimesini çıkarmak isteyen yok. Şu an konuşulan şey vatandaşlık tanımıdır. Yaşanan tartışmalar çarpıtma ve karalama kampanyasıdır. Bizim dediğimiz şey vatandaşlık tanımını doğru yapmaktır.

AKİL ADAMLAR BELLİ OLDU

Gazetecilerin gündeme dair sorularını cevaplayan Başbakan Yardımcı Bekir Bozdağ , son dönemin en çok konuşulan konularından 'Akil Adamlar ' listesine ilişkin açıklama yaptı. Bozdağ, "7'şer kişilik 7 komisyon oluşturuldu. Toplam 49 kişi, onlar kendilerini biliyor" ifadelerini kullandı.

 
Bu haber toplam 2240 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri