Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bekir Coşkun kitabı ile hepimizi suçluyor!

26.12.2010 11:54
Cumhuriyet yazarı Bekir Coşkun HaberTürk gazetesinden ayrılma sürecini kitaplaştırdı. "Bu bir kolektif suç kitabıdır" dediği kitapta anlattıkları için hem kendisini hem de izleyici kalanları suçluyor.

Habertürk gazetesinden ayrılma sürecini anlatan Bekir Coşkun'un, "Cumhuriyet kadınlarına" ithaf ettiği ilk kitabı Başın Öne Eğilmesin piyasada.

"Büyük suçlar küçük kitaplara sığmıyor!" diyen Cumhuriyet yazarı Coşkun,
"...Başına bir şey gelen Türkiye'dir... Ben onun sadece sıradan bir gazete yazarıydım. Türkiye'nin başına bir şey geldiğinde herhangi bir ferdi yanar da gazete yazarı tutuşmaz mı?.." dediği kitabını şöyle anlatıyor:

"Bu kitap bir hesaplaşma, suçlama kitabı değildir. Sadece bir tespittir. Bilirsiniz, gazeteciler için 'tarihin tanığı' derler.
Bu bir tanıklık...
Tanık aynı zamanda suçludur...
Medyanın siyasi iktidara biat ettiği, toplumunu kandırdığı, olup-bitenleri milletinden gizlediği yerde ne özgürlük, ne insan hakları, ne demokrasi, ne hukuk olur. Ve gazete yazarı bu büyük suçun kaçınılmaz parçasıdır.
Ve bir gün herkes gibi gazetecinin de başına bir şey gelebilir.
O zaman suçlu tanık, aynı zamanda mağdurdur da..."

Tanıtım metninde "Bu kitap, sadece bir kovulma hikâyesi değildir. Mustafa Kemal ve arkadaşlarının kurduğu, Laik Türkiye Cumhuriyeti'nin teokratik devlete dönüşmesinin... Dini sermaye yapmış siyasetçiler ve Cumhuriyet'ten intikam almak isteyen tarikatların elinde çağdaşlık yolundan sapma öyküsünün küçük bir parçasıdır..." diye anlatılan kitap Bilgi Yayınevi tarafından basıldı.

GAZETECİLER.COM

Bu haber toplam 1292 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri