Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Belediye, Dedaş'ı personeli içerdeyken mühürledi!

11.01.2014 12:43
Elektriği kesilen belediye, Dedaş'ı personeli içerdeyken mühürledi.
Batman'ın Gercüş İlçesi'nde Dicle Elektrik A.Ş.,(DEDAŞ) borcunu ödemediği gerekçesiyle belediyenin elekriklerini kesti. Bunun üzerine BDP'li Belediye Başkanı Esat Üner, işyeri açma ruhsatı olmadığı gerekçesiyle içinde 4 personelin bulunduğu DEDAŞ İşletme Şefliği binasını mühürletti. Yaklaşık 2 saat içeride mahsur kalan personel daha sonra polisler tarafından çıkarıldı.
 
Batman'ın Gercüş İlçesi'nde DEDAŞ, yaklaşık 3 milyon lira borcu bulunduğu ve ödemediği gerekçesiyle Gercüş Belediyesi'nin elektriklerini bu sabah saatlerinde kesti. Gercüş'ün BDP'li Belediye Başkanı Esat Üner de Belediye Yazıişleri Müdürü Mehmet Eriman ve zabıta ekipleriyle DEDAŞ İşletme Şefliği'ne gitti. Başkan Üner, burada DEDAŞ sorumlusu mühendis Ömer Özdemir ile görüşerek, şefliğin işyeri açma ruhsatı bulunmadığını belirterek, mühürleyeceklerini ve binadaki personelin çıkmasını istedi.
 

PERSONEL İÇERDE KALDI

 
Ömer Özdemir!in, işyerlerini terk etmeyeceklerini söylemesi üzerine belediye görevlileri 4 personelin içeride kalmasına rağmen kapıyı kapatıp mühürledi.
 
Belediye Başkanı Esat Üner ve beraberindekiler DEDAŞ önünden ayrılırken, personel mühürlenen işyerinin içinde kaldı. 
 
Yaklaşık 2 saat mühürlenen işyerinde mahsur kalan DEDAŞ personeli durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis, mühürlenen işyeri kapısı üzerindeki ipleri gevşeterek, 4 personeli çıkardı. 
 
Polis, olayla ilgili 2 sorumlu personeli ifadesine başvurmak üzere emniyete götürdü.
Bu haber toplam 1230 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri