Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Belediye otobüsünde tehditle saygı duruşu

10.11.2014 22:55
Atatürk'ün 76'ncı ölüm yıl dönümü nedeniyle sirenlerin çalınmaya başladığı anda belediye otobüsündeki bir kadın, "Saygı duruşunda bulunmayanların bir gün kafasına sıkacağız" diye bağırdı.

Atatürk ölümünün 76'ncı yıldönümünde, Türkiye'nin dört bir yanında törenler, mevlitler ve dualarla anıldı. Gün içinde haber ajanslarına birbirinden ilginç ve güzel kareler yansıdı.

Sosyal medyada da çok sayıda paylaşım yapıldı. O paylaşımlardan en dikkat çekeni ise Gül Tan isimli bir kadının Facebook'a yüklediği video oldu.

 

"SAYGI DURUŞUNDA BULUNMAYANLARIN KAFASINA SIKACAĞIZ"

Tan, belediye otobüsündeyken sirenler çalmaya başlayınca ayağa kalktı. Ancak otobüste ayağa kalkmayanlar vardı. Duruma sinirlenen Gül Tan, "Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk için saygı duruşuna geçmeyenlerin bir gün kafasına sıkacağız" diye bağırdı. Bunun üzerine yerlerinde oturan yolcular ayağa kalktı.

NEFRET SÖYLEMİNİ "ŞUURLU BİR EYLEM" DİYE PAYLAŞTI

Gül Tan'ın daha önce yaptığı bir paylaşım da dikkat çekti. Tan, Karaköy'deki Neve Şalom Sinagog'u kapısına asılan "Yıkılacak mekan" afişini, "16 yaşında şuurlu bir Türk yapmış" notuyla paylaştı.

Tan, yaptığı paylaşımların altına, eylemlerinin devam edeceği mesajını düştü.

Bu haber toplam 1580 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri