Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Belgeler TFF'de, gözler 'kozmik oda'da

20.07.2011 15:13
Şike soruşturması kapsamında Türkiye Futbol Federasyonu'na delil niteliği taşıyan belgeler teslim edildi.

İstinye'deki TFF binasında kozmik odada değerlendiriliecek belgeler futbol federasyonuna teslim edilirken bundan sonra konuyla ilgili süreci Türkiye Futbol Federasyonu yönetecek.

KLASÖRLER YOLA ÇIKTI

Savcılığın son incelemesinin ardından belgeler, 4 klasör halinde Türkiye Futbol Federasyonu'na ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Bu belgeler, Türkiye Futbol Federasyonu merkezinde hazırlanan kozmik odada incelenecek. Federasyon bünyesinde oluşturulan etik kurul da belgeleri inceledikten sonra şike soruşturmasında izleyeceği yolu belirleyecek.

Federasyonun alacağı son kararlar da etik kurulunun sunacağı raporun ardından belli olacak.

Aydınlar dün olağanüstü toplanan fedarasyon toplantısında belgelerin kendilerine yarın (bugün) gönderileceğini belirtmişti.

Futbol Federasyonu olarak acele bir karar almak istemediklerini ifade eden Mehmet Ali Aydınlar dün yaptığı açıklamada, "Yanlış karar almamak istiyoruz, doğru karar almak istiyoruz. Şu ana kadar elimize ulaşmış bir belge yok. Yarından itibaren belgeler bize geliyor. Dolayısıyla biz yarından itibaren bu süreç hakkında daha sağlıklı konuşabiliriz. Ne kadar sürede bitebilir, bize ne kadar evrak gelecek, yarın gelecek evraklarla belgeler bir seferde bize verilecek mi yoksa bu bir başlangıç, bize peyderpey mi verilecek, bunları gördükten sonra kararımızı vereceğiz" diye konuşmuştu.

 

Ntvspor-Sporx

Bu haber toplam 1664 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri