Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bender’in Lübnan Oyunu!

20.11.2013 23:16
Suriye politikası başarısızlıkla sonuçlanan Suudi Arabistan İstihbarat Başkanı Bender Bin Sultan’ın, kendisini kanıtlamak için Lübnan üzerinden yeni komplolar planladığı iddia edildi.

Suriye yönetimini düşürmek için uzun süredir çeşitli faaliyetler yürüten Suudi Arabistan İstihbarat Şefi Bender Bin Sultan'ın, bu hedefi doğrultusunda Lübnan'da iç karışıklık peşinde olduğu öne sürüldü.

 

El-Ahbar Perss adlı internet sitesinin haberine göre, Bender'in Lübnan üzerindeki oyunları, Suriye'de muhaliflerin açık bir şekilde yenilgiye uğramasından sonra ortaya çıktı. Öyleki, silahlı muhaliflerin yenilgisi ile Suudi Arabistan'ın Suriye'deki planları suya düştü. Bu yenilginin ardından bir sonraki hamle için hazırlanan Bender Bin Sultan, Suudi Arabistan'ın otoritesini Lübnan'a göstermek için ülkede iç karışıklık tezgahladı.

 

Habere göre, Suudi Arabistan'ın Lübnan'ı vurması, ülkeyi batıya daha da yakınlaştıracaktı. Ayrıca, Bender'in Suriye ve Irak'taki yenilgisinin ardından Lübnan zaferi, bölgede daha güçlü bir konum elde etmesi için imkân sağlayacaktı. İddialara ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmedi. 

Bu haber toplam 1734 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri