Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Berlin'de Camiye Saldırı

07.12.2014 03:20
Almanya'nın Kreuzberg semtinde bulunan Hasan Basri Camisi'ne kimliği belirsiz kişiler tarafından taş atılması sonucu camlar kırıldı.

Almanya'nın başkenti Berlin'de Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kreuzberg semtinde bulunan Hasan Basri Camisi'ne kimliği belirsiz kişiler tarafından taş atıldığı, saldırı sonucunda caminin pencere camlarının kırıldığı bildirildi.

CAMİNİN CAMLARI KIRILDI

Hasan Basri Camisi Derneği'nden Ömer Uçar, AA muhabirine, bu sabah saat camiye gelen gençlerden birisinin caminin pencerelerdeki camlarının kırıldığını fark ederek kendisini aradığını söyledi. Hemen camiye gittiklerini ve burada camiye çok sayıda taş atıldığını tespit ettiklerini aktaran Uçar, polise haber verdiklerini belirtti.

CEMAAT TEDİRGİN

Caminin karşısında oturan bir kişinin polise dün gece bazı kişilerin camiye taş attıktan sonra bir araca binip uzaklaştıkları bilgisini verdiğini söyleyen Uçar, hafta sonunda Kuran-ı Kerim kursu öğrencilerinin ders gördüğü caminin içinde cam kırıkları bulunduğunu kaydetti. Uçar, olaydan duyduğu endişeyi dile getirerek, ailelerin, çocukların ve camiye gelen cemaatin tedirgin olduğunu ifade etti.

Bu haber toplam 1590 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri