Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Berlusconi'ye hapis cezası

07.03.2013 22:48
Eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, bir bankanın devri sırasında yapılan telefon konuşmalarının yasadışı yayınlanmasından bir yıl hapse mahkum edildi.

İtalyan kamuoyunda ''Unipol'' süreci olarak bilinen davanın bugün görülen duruşmasında Silvio Berlusconi, 2005 yılında bir bankanın devri sırasında bazı telefon görüşmelerinin kayıtlarını yasa dışı bir şekilde ailesine ait ''Il Giornale'' gazetesinde yayımlanmasından ötürü 1 yıl hapis cezası aldı.
 
Berlusconi'nin aynı davada yargılanan kardeşi Paolo Berlusconi de 2 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Dönemin Sosyal Demokrat Partili ismi Piero Fassino ile Unipol Direktörü Giovanni Consorte arasındaki banka devrine ilişkin telefon görüşmelerinin kayıtlarını yasa dışı bir şekilde ailesine ait gazetede yayımlanmasından hapis ceza alan Berlusconi, aynı zamanda Fassino'ya 80 bin avro tazminat ve 10 bin avroluk mahkeme masraflarını ödemeye mahkum edildi.  Hapis cezası alan Berlusconi'nin karara itiraz hakkı bulunuyor.
 
İtalya'daki yasalara göre, itiraz süreci sonuçlanmadan Berlusconi'nin hapse girmesi söz konusu değil.  Karar sonrası konuşan Berlusconi'nin avukatı Piero Longo, Milano Mahkemesi'nden aleyhlerinde böyle bir karar çıkmasına şaşırmadığını ifade etti./AA

Bu haber toplam 1312 defa okunmuştur
kurnazlık
haziran akşamı
bu gazeticilik harbiden haram meslek gibi gelmeye başladı bu nasıl başlık ? ne ima etmeye calışıyorsunuz yaptıgınıza bakın hiçmi akıl yok bu haberi böyle başlık atanlarda birde bu yorumu yayınlamassınız basın özgürlügünden bahsedersiniz işinize gelmeyenleri ilk siz yasaklarsınız şakamısınız nesiniz
07 Mart 2013 Perşembe 23:05
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri