Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beşiktaş başkanını seçiyor...

25.03.2012 12:35
Beşiktaş Kulübü’nün yeni başkan ve yönetim kurulunun belirleneceği olağanüstü seçimli genel kurul toplantısında oy verme işlemi başladı.

Yıldırım Demirören’in Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olmasının ardından olağanüstü seçimli genel kurul kararı alan Beşiktaş’ta, 33. başkan bugün belli oluyor.

İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurulda, aidatını yatıran 11 bin 611 üye, 24 sandıkta oy kullanabilecek. Saat 10.32 itibariyle üyeler oylarını kullanmaya başladı.
 
Oy verme işlemi saat 17.00’de bitecek. Üyeler, geçtiğimiz yıllardan farklı olarak oylarını şeffaf oy sandıklarına atıyor.
 
Saat 17.00’de oy verme işlemi tamamlandıktan sonra sayım işlemleri başlayacak ve çıkacak sonuca göre Beşiktaş Kulübü’nün 33. başkanı belli olacak.
 
Başkan adaylarının yönetim kurulu listeleri
 
Kongrede yarışan başkan adaylarının yönetim kurulu listeleri şöyle:
 
 
FİKRET ORMAN: Hep birlikte el ele daha da yükseğe
 
Bir dönem yöneticilik de yapan Fikret Orman elinde sihirli değnek olmadığını ifade ederek realist yaklaşımda bulundu. Camiaya “Hayali şeyler beklemesinler” diyen Orman tablolun hiç de iç açıcı olmadığını açık yüreklilikle söyledi ve devamında “Biz bu işin altından kalkarız. Kendime ekibime ve en çok da üyeler ile taraftarlara güveniyorum” diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi. Herkesin kulübe sahip çıkması gerektiğini vurguladı. Günü kurtaran değil, geleceğin temellerini atan, uzun vadeli çalışmalara vurgu yaptı.
 
PLAN VE PROJELERİ:
* Yeni stat yapılacak. 40 bin kişilik olacak.
* Başta ftbol olmak üzere tüm branşlarda yeni yapılandırmaya gidilecek.
* Alt yapıya önem verilecek. Orta Avrupa’dan bir kulüp alınacak.
* Menajer Mendes ile ilişkiler kulübün menfaatleri doğrultusunda olacak.
* Sansasyonel transfer yerine takıma yararlı yıldızlar alınacak.
* Kartal Yuvaları’nda mağaza ağı ve ürünler genişletilecek.
 
FİKRET ORMAN’IN LİSTESİ
ASİL ÜYELER: Ahmet Nur Çebi, Tamer Kıran, Ahmet Kavalcı, Deniz Atalay, Umut Güner, Adnan Dalgakıran, Berk Hacıgüzeller, Levent Erdoğan, Nusret Altınbaş, İsmet Berkan, Cem Bilge, Yalçın Kaya Yılmaz
YEDEK ÜYELER: Erdal Karacan, Berkan Gocay, Seyit Ateş, Metin Albayrak, Mesut Urgancılar, Abdullah Sözer.
 
BÜLENT DERİŞ: Yıllık 305 milyon TL’lik gelir hedefi
Bülent Deriş, mali tablonun kötü olmasına rağmen küçülme anlayışında değil. Ayrıca acil ödenmesi gereken para konusunda da hayli iddialı. Acil ödemeleri ekibindeki kişilerin karşılayacağını belirtiyor. Yıllık geliri 203 Milyon TL olan Beşiktaş’ın bu gelirini 305 Milyon TL’ye çıkartacaklarını vaad ediyor.
 
PLAN VE PROJELERİ:
* Dikilitaş Mahallesi’nde Süleyman Seba’nın adının verileceği rezidans projesini hayata geçirmek istiyor.
* Yeni stat projesini hayata geçirmek istiyor. 36-40 bin kişilik stat düşünüyor. Ayrıca sezonluk kombine satışını da 14 binlere çıkarmayı planlıyor.
* Akatlar’a ikinci bir spor salonu, tüm amatör branşlar için Fulya’da bir konaklama merkezi, amatör branşlar için sporcu yetiştirmek
amacıyla Beşiktaş Spor Akademisi’nin kurulacağını ifade ediyor.
 
BÜLENT DERİŞ’İN LİSTESİ
ASİL ÜYELER: Hüseyin Yücel, Ahmet Zekai Görgülü, Halim Aydın, Yavuz Gündüz, Mehmet Akif Avşar, Ömer Koçak, Zeynel Tutar, Murat Can, Salih Zeki Ceylan, Namık Mert Ören, Osman Gökhan İskender, Suat Erol Çelik
YEDEK ÜYELER: Ali Fuat Eyüboğlu, Nedim Sarsmaz, Ali Ekber Kartal, Fazlı Boluğur, Ömer Mustafaoğlu, Muhittin Yegül
 
NAZMİ KOCA: Ajax modelini uygulayacağız
Sürpriz başkan adayı Nazmi Koca, ekibini tanıttığı basın toplantısını İnönü Stadı’nda yaparak deprem vurgusunda bulundu. Geçmişte Beşiktaş adına harcanan paraların her kuruşunun hesabını soracağını ifade etti. Nazmi Koca, sportif anlamda Arsenal, Barcelona ve Ajax gibi alt yapıya büyük önem vereceklerini belirtti.
 
PLAN VE PROJELERİ:
* Transferler için yurt içi ve yurt dışında izleme komitesi kuracağını söyledi.
* Kadınların kulübe üye olmaları için projeler başlatacağını belirtti, çocuklar için de İnönü Stadı’nda özel bölüm hazırlayacağını ifade etti.
* Stat için izinlerin alınması halinde hemen kazmayı vuracaklarını aksi takdirde deprem için önlem alacaklarını belirtti.
 
NAZMİ KOCA’NIN LİSTESİ
 
ASİL ÜYELER: Aydoğan Cevahir, Zafer Murat Çetintaş, Faruk Belenkoğulları, Tunga Fişekçioğlu, Kaya Soysal, Reşit Sözügüzel, Cengiz Mercan, Akın Volkan Arıkan, Burç Karagöz, Erol Karabacak, Ahmet İşbitiren, Taci Sunar.
YEDEK ÜYELER: Koray Lordoğlu, İhsan Yalçın, Ali İnal, Fethi Göçek, Nevzat Sezen, Mehmet Mihmandi. 
Bu haber toplam 1328 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri