Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PFDK'dan Beşiktaş ve Bursaspor'a ceza

23.02.2012 21:39
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Beşiktaş ve Bursaspor'a birer maç seyircisiz oynama cezası verdi. Beşiktaş, Trabzonspor maçını yine kadın ve çocuklar önünde oynayacak.

PFDK, Gençlerbirliği maçında yaşanan olaylar nedeniyle Beşiktaş'a, İBB maçındaki olaylar nedeniyle de Bursaspor'a 1'er maç seyircisiz oynama cezası verdi. Siyah beyazlılar, Trabzonspor maçını yine kadın ve çocuklar önünde oynayacak. Bursa ise Karabük maçında erkek taraftarından yoksun olacak.

İşte PFDK'nın açıkladığı o kararlar:

BEŞİKTAŞ A.Ş.’nin, 19.02.2012 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. – GENÇLERBİRLİĞİSPOR Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürattan dolayı ve bu eylemin aynı sezon içerisinde 6. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ve 240.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

BURSASPOR Kulübünün, 20.02.2012 tarihinde oynanan BURSASPOR – İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BLD. SPOR Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürattan dolayı ve bu eylemin aynı sezon içerisinde 5. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ve 120.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verildi.

Bu haber toplam 1748 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri