Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Atalay: Kılıçdaroğlu ucuz hafiye

10.01.2011 16:31
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun İçişleri Bakanlığına yönelik iddialarına cevap verdi ve "Sayın Genel Başkan ucuz hafiyeliklerle siyaset yapıyor" dedi.

Atalay, 10 Ocak İdareciler Günü dolayısıyla Türk İdareciler Derneği tarafından Rixos Hotel'de düzenlenen törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
"Bir bakanlığı böyle suçlamak devlet adamlığıyla ve siyasetle bağdaşmaz" diyen Atalay, şöyle devam etti:
"İftira atılıyor. İftira atınca en az izi kalır diyorlar. Yani tutmazsa da izi kalır diye söylüyorlar. Allah'a şükür izi falan da kalmıyor. Vatandaşlarımız bunları biliyor. Her seçimde vatandaşımız partimize destek veriyor.
Böyle bir büyük bakanlığı suçlamak hiç uygun bir şey değil. Sayın Genel Başkan ucuz hafiyeliklerle siyaset yapıyor. Bu ucuz hafiyeğin altı dolu olacak. Altından bir şey çıksın. Samut olarak giderler yargıya, yargı da bu konuları değerlendirir ve ne varsa ortaya çıkartır. Ucuz hafiyeliklerle Türkiye'de Anamuhalefet partisi liderliği falan yapılmaz. CHP'nin bu konuda kimseye söyleyecek bir sözü yoktur. Kendi partisinin harcamalarının hesabını veremeyen bir partidir. Yargı kararıyla bu sabit olmuştur. Önce onları aydınlatsınlar.
Bakanlığımla ilgili bir ifade kullanmış. Biz onları reddediyoruz, iade ediyoruz. Ben CHP'yi bu tür iftira dosyalarının bir mezarlığı olarak görüyorum. İleride de öyle kalacaklar. Bu tür iftara senoryalarını çoğaltacaklar. iftara senoryalarının mezarlığı olarak da CHP anılacak. Bizim her şeyimiz şeffaf. Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şey yok. Bırakın örtmeyi nerede karanlık bir oda, kapı varsa onların üzerine gidiyoruz."

Bu haber toplam 1814 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri