Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beşir Atalay: Partinin başına Abdullah Gül geçmeli

02.06.2014 13:32
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adayları olduğunu, Abdullah Gül'ün ise başbakanlık için ikna edilmesinin gerektiğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kanal 7'de katıldığı yayında Cumhurbaşkanlığı seçimi ve AK Parti'nin geleceği konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Atalay, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün seçim sonrası AK Parti'nin başına geçmesi için 

İşte Beşir Atalay'ın açıklamaları;

2015'TE ZORLUK ÇEKMEYECEĞİMİZ BİR FORMUL

"Partimizin, tüm mekanizmalarımızın daha çok Genel Başkanımızın cumhurbaşkanı adayı olması gibi bir iradesi çıktı ortaya. Şu anda önemli olan bu hareketin geleceğidir. 2015 seçiminde zorluk çekmeyeceğimiz formül gerekiyor. Anayasa dahil tüm hedefler gerçekleştirilebilir.

ADAYIMIZ TAYYİP BEY'DİR

Burada güçlü bir cumhurbaşkanı, güçlü bir başbakan ve parti başkanı. 2'si de güçlü olacak. Abdullah Bey'in ikna edilerek tekrar partimizin başında bulunması, bu seçimi bizim için çok daha rahat şekle getirecek. 'Adayımız Başbakanımız Tayyip Bey'dir.

TOPLUMA GÜVEN, TABANA RAHATLIK SAĞLAYACAK

Partimizin geleceğinde, kendisi ikna edilerek kongremize genel başkan olarak Abdullah Bey'in seçilmesi sağlanmıştır. Geçiş dönemi başbakanlığı şu tarafından yürütülecektir' gibi açıklama hem topluma güven verecek hem de parti tabanında rahatlık sağlayacaktır."

Bu haber toplam 1372 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri