Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Liseli kız doğurduğu bebeği çöpe attı

19.01.2011 16:28
Beykoz'da 15 yaşındaki lise öğrencisi kız, evde doğurduğu bebeğini çöpe attı. Kanaması durmayınca tıp merkezine giden liseli kız, doktorun fark etmesi üzerine polis tarafından gözaltına alındı.

Doğduğunda hayatta olduğu öğrenilen bebeğin cesedi çöp kamyonunda bulunurken, bebeğin babası olduğu öne sürülen 16 yaşındaki lise öğrencisi de gözaltına alındı.

Korkunç olay iddiaya göre şöyle gelişti; 9 aylık hamile olan Beykoz Çavuşbaşı Çok Programlı Lisesi 9. sınıf öğrencisi H.K. (15), bu sabah evde tek başına olduğu sırada doğum sancıları başladı. Ses çıkarmamak için yastığı ısıran liseli kız, bir erkek bebek dünyaya getirdi. Doğduğunda hayatta olan bebeğini evinin yakınındaki bir çöp konteynırına atan H.K., daha sonra eve geri döndü.

Kanaması durmayan H.K., yakınlardaki bir tıp merkezine gitti. H.K.'yı muayene eden doktor, liseli kızın doğum yaptığını anladı. Bunun üzerine liseli kız doktora, "Lütfen doğurduğumu kimseye söylemeyin" dedi. Polisi arayan doktor durumu bildirerek tıp merkezine gelmelerini söyledi.

Tıp merkezine gelen polis liseli kızın ifadesini aldı. Olayı itiraf eden H.K., gözaltına alınırken, bebeğini attığı konteynırın yerini polise tarif etti. Liseli kızın evinin yakınındaki çöp konteynırını inceleyen polis bebeğin burada olmadığını fark etti. Bunun üzerine çöpleri alan kamyonun plakası belirlenerek, Beykoz Belediyesi'ne ait çöp toplama merkezine çağrıldı. Kamyondaki çöpler boşaltıldıktan sonra bebeğin cesedi bulundu. Bebeğin cesedi Paşabahçe Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Gözaltına alınıp Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği'ne getirilen H.K., bebeğin babasının aynı okulda okuyan 16 yaşındaki C.Ş. olduğunu öne sürdü. Bunun üzerine okula giden polis, liseli genci gözaltına alarak Çocuk Büro Amirliği'ne götürdü. İfadesi alınan H.K., bir süre sonra şubeden çıkartılarak bebeğinin cesedinin kaldırıldığı Paşabahçe Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Kadın polis eşliğinde şubeden çıkan liseli kız, basın mensuplarını görünce yüzünü kapattı. Polis, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

 
 

Bu haber toplam 4740 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri