Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gümüşsuyu Meydanı Genişletiliyor

29.11.2011 15:17
Beykoz Gümüşsuyu Meydanı’nda istimlâk edilerek yıkılan bina yola dâhil edilerek araç ve yaya trafiği güvenli hale getiriliyor.

Beykoz Gümüşsuyu Meydanı’nda istimlâk edilerek yıkılan bina yola dâhil edilerek araç ve yaya trafiği güvenli hale getiriliyor.

Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi meydanında araç ve yaya trafiğini olumsuz etkileyen bina, meydan düzenlemeleri kapsamında istimlâk edilerek yıkıldı. Genişleyen yoldan insanlar ve araçlar artık daha rahat geçecek. 

Vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine binanın istimlâk edildiğini belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Gümüşsuyu Meydanı’nıolumsuz etkileyen bir noktada meydan düzenlemeleri kapsamında çalışma yapıyoruz. Burası uzun zamandır Gümüşsuyu Mahallesi sakinleri için sıkıntı oluşturuyordu. Meydan önemli derecede rahatlayacak. Halkımız daha rahat yürüyecek. Araçlarımız birbirini beklemeden hareket edecek. Esnafımız daha memnun kalacak. Meydan yenileme ve düzenleme işlerine büyük önem veriyoruz. Soğuksu Mahallesi’ne çok güzel bir meydan kazandırdık. Şimdi tüm vatandaşlarımız, esnaflarımız dua ediyor. Belediye önündeki meydanı rahatlattık. Tokatköy Meydanı bitmek üzere. Paşabahçe Meydanı’nın çalışmaları başladı. Ortaçeşme Meydanı’na da yakında başlanacak. Çalışmalarımız bitince ilçemizin çehresi de değişecek, genişmeydanlarıyla ferah bir görünüme kavuşacak.” dedi.
 

Kaynak:
Bu haber toplam 3574 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri