Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bilal Erdoğan savcılığa ifade verdi

14.02.2014 16:22
İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince yürütülen 25 Aralık soruşturması kapsamında Bilal Erdoğan 5 Şubat'ta ifade verdi.

Bilal Erdoğan, 5 Şubat Çarşamba günü verdiği ifade ile ilgili avukatı da yazılı bir açıklama yaptı. İşte Erdoğan'ın avukatı tarafından yapılan o açıklamanın tam metni;

Müvekkilim Sayın Bilal Erdoğan, 05 Şubat 2014 tarihinde, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın TMK 10. Maddesi İle Görevli ve Yetkili Bölümü'ne giderek devam eden bir soruşturmayla ilgili ifadesini vermiştir.

"TÜM İDDİALARI AYRINTILARI İLE CEVAPLADI"

Cumhuriyet Savcıları tarafından Bilal Erdoğan'a soruşturma dosyası kapsamındaki iddialar sorulmuş ve müvekkilim de tüm iddiaları ayrıntılı olarak cevaplandırmıştır.

Soruşturmanın gizliliği ilkesine sadık kalınarak, medyada yer alan mesnetsiz tüm iddia ve iftiralara bugüne kadar cevap verilmemiştir. Özellikle müvekkilimin, soruşturma sürecinde şehir dışında ya da yurtdışında bulunduğuna dair iftira ve yalanlar, tarafımızca cevap verilecek kadar dahi ciddiye alınmamıştır.

"SUÇLAMALAR TAMAMEN SOYUT İDDİAYA DAYANIYOR"

Müvekkilim Sayın Bilal Erdoğan'a, soruşturma dosyası kapsamında isnat edilen suçlamalar ise tamamen soyut iddia ve yorumlardan ibarettir.

Müvekkilimin sıradan olan telefon görüşmeleri kaydedilmiş, elde edilen tapeler tamamen keyfi şekilde değerlendirilmiş ve yorumlanmıştır. Aynı şekilde Sayın Bilal Erdoğan'ın belli zamanlarda fotoğrafları çekilerek, bu fotoğraflar bir suç isnadı gayesiyle son derece keyfi bir değerlendirmeye tabi tutulmuştur.

Müvekkilimin hiçbir şekilde haberinin olmadığı, 3'üncü şahısların yaptıkları telefon konuşmaları da, aynı şekilde müvekkilim üzerinde bir suç şüphesi oluşturmak için kullanılmıştır.

"ALGI OLUŞTURMAK İÇİN SUÇLAMA YAPILDI"

Şurası son derece açıktır ki, Sayın Bilal Erdoğan, kamuoyu tarafından bilinen kimliği nedeniyle, siyasete yönelik bir yıpratma operasyonunda algı oluşturmak için mesnetsiz şekilde suçlamalara muhatap kalmıştır.

Müvekkilimi karalamak ve şüphe altında bırakmak suretiyle kamuoyu algısı oluşturularak siyasi bir sonuç elde edilmek istenmiş, bu amaç doğrultusunda da hukukun en temel ilkeleri çiğnenmiştir.

"SES KAYITLARI HUKUKSUZ OLARAK SIZDIRILDI"

Ses kayıtları ve görüntüler, hukuka tamamen aykırı şekilde medyaya sızdırılmış, soruşturmanın gizliliği ihlal edilmiş, operasyonun başladığı andan itibaren müvekkilim üzerinden kara bir propaganda yürütülmüş ve daha ilk andan itibaren kimi Medyada müvekkilimin suçlu olduğu hükmü verilerek adeta infaz aşamasına geçilmiştir.

Ortada somut hiçbir delil yokken, somut hiçbir suç isnadı yokken, illegal şekilde yayınlanan tapelerden yola çıkarak, Sayın Bilal Erdoğan'ın mahkum edilmeye, linç edilmeye çalışılması, hukuka, insani değerlere, en temel insan hak ve özgürlüklerine yapılmış açık bir saldırıdır.

Müvekkilim Sayın Bilal Erdoğan'ın masumiyetinin en kısa zamanda ortaya çıkması için hukuk mücadelemizi de kararlılıkla sürdüreceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Av. Ahmet ÖZEL

Bu haber toplam 2004 defa okunmuştur
helal para
cemal
mal varligi. cok laf yalansiz. cok para haramsiz olmaz. boyle bir mal varligi helal parayla olmazzzzzzz.
14 Şubat 2014 Cuma 18:05
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri