Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2 Haftalık ay seyahati 150 milyon dolar

12.05.2011 09:40
Bilim hizmette sınır tanımıyor, 150 milyon doları olan herkese Ay'ın etrafında bir tur attırıyor. Üstelik götürdüğü yolcuları uzay boşluğunda bırakmayacak kadar düşünceli, Dünya'ya dönüşü de garantiliyor.

DÜNYA'YA DÖNÜŞ DE DAHiL

Dünyanın ilk uzay seyahat acentası Amerikan Space Adventures, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda mola verdikten sonra Ay çevresinde bir tur ve Dünya'ya dönüşün dahil olduğu bir seyahat paketi için Rusya Uzay Ajansı ile anlaşmaya vardı. Uçuşun 5 yıl içinde yapılabilmesi için bir Rus Soyuz TMA uzay aracı modifiye edilecek.

 

BENiMKi PiLOT YANI OLSUN PLEASE

Ay'a seyahat ise, kişi başı 150 milyon dolar ödeyebilecek olan herkes için geçerli. Ay'a her seferinde 2 yolcu götürmeyi planlayan şirket, uzay aracına ikinci bir yolcu koltuğu ekletti. Kapsüldeki 3. koltuk ise Rus uzay aracı komutanına ait olacak. Birinci yolcu bulundu bile, ikinci yolcu da tamam olunca uçuş başlayacak.

 

AY'A BAKAN DÜNYALI MİSAFİRLER

17 gün sürecek seyahatte Soyuz uzay aracı Ay'a 90 kilometre kadar yaklaşarak, kraterli yüzeyi yakından görebilecek. Space Adventures yetkilileri, bundan ayrı olarak 2020 yılına kadar kadar 140 kadar uzay turistini de özel roket ve kapsüllerle yörüngeye taşımayı planladıklarını belirtti.

Yeni Şafak

Bu haber toplam 1446 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri