Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bill Gates Erdoğan'ı takdir etti

06.11.2011 09:34
Başbakan Erdoğan, G-20 zirvesinde Microsoft’un patronu ile de görüştü.

Bill Gates ‘Jet yakıtına yüzde 1 vergi koyalım. Bu gelirle yoksullar, engelliler için fon oluşturalım’ demiş. Bana da ‘Sigaraya karşı verdiğiniz mücadeleyi biliyorum’ dedi. Onu da konuşmasında söylemiş, sigaraya konulacak bir ek verginin de böyle bir fonda toplanmasını önermiş.”

 
Sigara vergisine onay verdi
 
Uluslararası işlemlerden vergi alınması gündeme geldi mi?
 
O değil de, benim bir görüşmeden ötürü katılmadığım bir oturumda, Bill Gates’in şöyle bir açıklaması olmuş; onun bir vakfı var, jet yakıtına düşük de olsa belli bir vergi koyalım; yüzde 1 gibi filan, elde edilecek gelirle yoksullara, engellilere bir fon meydana getirelim. Bana da ikili görüşmemizde ‘Sigaraya karşı verdiğiniz mücadeleyi biliyorum’ dedi. Onu da meğer konuşmasında söylemiş, sigaraya konulacak bir ek verginin de böyle bir fonda toparlanmasını önermiş. Bill Gates’in vakfının ya da ülkelerin bu yönde atacakları adımların isabetli olacağı konusunda bir görüş birliği oluştu.
Bill Gates ile ikili görüşme mi yaptınız?
 
Evet, çok kısa. Davet üzerine gelmiş. G-20’lerde gerek bu tür isimler gerekse bazı ülkeler ekstra davet edilir. Mesela Singapur bunlardan bir tanesidir. Birleşik Arap Emirlikleri bu toplantıya davet edildi.
 
HÜRRİYET 
Bu haber toplam 1782 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri