Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Binali Yıldırım adaylık için başvurdu

04.09.2015 02:18
Binalı Yıldırım'ın 26. dönem milletvekili adaylığı için AK Parti'ye resmi başvurusunu yaptığı ve başvurusunda kent belirtmediği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Binalı Yıldırım, 26. dönem milletvekili adaylığı için resmi başvurusunu yaptı. AK Parti’de üç dönem kuralı deneniyle, 7 Haziran seçimlerinde, aday olamayan Yıldırım’ın, İzmir’den liste başı aday gösterilmesi beklenirken, başvurusunda kent belirtmediği öğrenildi.

İZMİR'DEKİ OYU YÜZDE 36'YA YÜKSELTMİŞTİ

İzmir’den 2011 genel seçimlerinde listebaşı adayı olarak bir dönem milletvekilliği yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım, 2014 Mart yerel seçimlerinde de, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilmişti.

Partisinin oyunu yüzde 36’ya yükseltip, yaklaşık bir milyon seçmenin tercihi olmuştu. 7 Haziran genel seçimlerinde, Ak Parti’nin İzmir’deki oyu yüzde 26’ya geriledi.

ADI İSTANBUL İÇİN DE GEÇİYOR

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin de, İzmir’den aday olabileceğinin konuşulduğu sırada, 7 Haziran’da üç dönem kuralına takılan Cumhurbaşkanı başdanışmanı Binalı Yıldırım’ın resmen adaylık başvurusunda bulunması, parti kulislerini hareketlendirdi. Yıldırım’in İzmir’de listebaşı yazılacağı konuşulmaya başlandı.

Binali Yıldırım’ın resmi başvurusunda, herhangi bir il belirtmediği, adının İstanbul için de geçtiği öğrenildi.

Bu haber toplam 1254 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri