Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Binali Yıldırım: İstanbul internetin merkezi olacak!

16.03.2013 02:45
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ICANN'ın dünyada interneti 3 noktaya dağıtmaya karar verdiğini, bu noktaların Los Angeles, İstanbul ile Singapur olduğunu söyledi
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme BakanıBinali Yıldırım , ''İzmir'den Türkiye Ekonomisine Bakış'' başlıklı toplantıda yaptığı konuşmada, internetin 1969'da ABD'de bulunduğunu, herkesin aynı yıl yapılan Ay'a seyahate odaklandığını, 40 yıl sonra bugün kimsenin Ay'a gidişi konuşmadığını ancak internetin hayatın vazgeçilmezi olduğunu ifade etti.
 
Yıldırım, internet teknolojisi konusundaTürkiye'ye çok güzel bir haberinin olduğunudile getirdi.
 
Bakan Yıldırım, internetin yönetim merkezi işlevi gören ve internetin Birleşmiş Milletler'i olanİnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN ), internet trafiğini 3 noktaya dağıtmaya karar verdiğini, bu adreslerin de Los Angeles, İstanbul ve Singapu olduğunu bildirdi.
 
"Los Angeles, İstanbul ve Singapur. Los Angeles, Kuzey ve Güney Amerika'ya bakacak. İstanbul, Avrupa , Ortadoğu ve Afrika 'ya, Singapur da Uzakdoğu'ya." diyen Yıldırım, "Bahsettiğimiz bölgelerdeki tüm internet trafiği İstanbul'da toplanıp dağıtılacak. Bu bizim için çok önemli bir gelişme, stratejik bir konudur. Kavşak noktası haline geliyoruz,hub merkezi oluyoruz.'' ifadelerini kullandı. 
Bu haber toplam 2094 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri