Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Binali Yıldırım, Paralel yapılanmanın canına okuyacak!

20.05.2016 11:19
Yazar Ahmet Şükrü Kılıç, müstakbel Başbakan Binali Yıldırım'ın nasıl bir Başbakan olacağını gündemine aldığı yazısında çarpıcı tespit ve değerlendirmelere yer verdi. İşte yazısı..

Başbakanımız Binali Yıldırım, paralel yapının canına okuyacak!

AK Parti Genel Başkan Adayı ve müstakbel Başbakanımız açıklandı: Binali Yıldırım.

Kürsüye ilk çıkışında daha ilk cümlesinde bütün Türkiye’nin yüzünü güldürdü, biliyor ve inanıyoruz ki; Türkiye’nin yüzünü güldüren icraatlara da sürekli imza atacaktır.

AK Parti’nin tek bir lideri olduğu vurgusunu, hiçbir kompleks taşımadan söylemesi önemlidir.

Binali Yıldırım, siyasi ve ideolojik görüşü net olduğu halde siyasi söylemleriyle değil, icraatlarıyla Türkiye gündeminde yer almış, işkolik bir bakan olmuştur.

İnisiyatif kullanımında ve risk üstlenmekte ne gerekiyorsa üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirmiş bir siyaset adamıdır.

Bir partide iki siyasi liderin olamayacağı anlaşılmıştır.

Siyasi liderlik makamında bulunan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, hem siyasi hem ideolojik hem de yatırımlar anlamında söz söyleyen, her sözünün de arkasında duran bir liderdir. Başbakan olacak kişinin aynı sözleri tekrar eden bir kimlik taşımasına gerek yoktur, Başbakanlık icra makamıdır!

Başbakanımız Binali Yıldırım yatırımları konuşan, Cumhurbaşkanımız Erdoğan da siyasi sürecin her türlü belirleyicisi olan bir yerde olacaktır. Cumhurbaşkanımızla yıllarca birlikte çalışan Başbakan Binali Yıldırım, anlayış ve yatırımların uygulanmasında ekip adamı olmasının kazanımını bütün Türkiye’ye gösterecektir.

Türkiye terörle mücadele konusunda en küçük zafiyet göstermemektedir, paralel yapıyla ilgili verilen mücadelede ciddi zafiyetler bulunmaktadır. Başbakanımız Binali Yıldırım’ın paralel yapıyla olan mücadelede en küçük suistimale göz yummayacağını biliyoruz.

AK Parti çok konuşan değil icraat yapan bir Başbakanla Türkiye’nin bütün kurumlarına, Misak-ı Milli sınırlarına dokunan, bütün kurumlarımızda her türlü inisiyatifin kullanılmasında Hükümet’in arkasında durduğunu gösteren, takip eden bir irade gösterecektir.

Türkiye’nin siyasi gerginlikleri Başbakan Binali Yıldırım’ın üslubunda da yumuşayacaktır, esprili ve bir o kadar da duruşu olan bir Başbakan göreceğiz. Meseleyi ironi denkleminde çözen, kendi söylediklerine kendilerini güldüren bir zekanın siyasette yeni bir anlayışı besleyeceğine de inanıyorum.

Binali Yıldırım denildiğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan başka hiçbir isim hatıra gelmemektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde başlayan birliktelik, devletimizin en üst makamlarında bir olmayı da sağlayacaktır. Binali Yıldırım sadece yol arkadaşı değil, siyaset evinin bir üyesi durumundadır da.

Misyon üstlenen tek bir liderle, yatırımlarla Türkiye’nin gelişiminde rol üstlenen bir Başbakanla hepimiz gün yüzü göreceğiz, hepimizin yüzleri gülecek!

Fethullahçı Terör Örgütü mücadelesinde Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan artık yalnız değildir, Başbakanımız Binali Yıldırım ve bütün bakanlarımız en az Cumhurbaşkanımız Erdoğan kadar bu mücadelenin birer halkaları olacaktır.

Çok konuşan değil, icraatına bakacağımız Başbakanımız Binali Yıldırım’ın Başbakanlığı ülkemize, milletimize ve devletimize hayırlı olsun!

 
Bu haber toplam 1544 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri