Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Binali Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na Rest

05.10.2011 17:57
GOPÜ akademik açılış programına katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na, "Ne biliyorsa açıklasın" dedi.

GOPÜ akademik açılış programına katılmak üzere uçakla Tokat'a gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ı havaalanında Tokat Valisi Şerif Yılmaz, AK Parti Tokat Milletvekilleri Zeyid Aslan ve Dilek Yüksel ile il protokolü ve partililer karşıladı. İlk olarak Tokat Havaalanı ile ilgili bilgi alan Bakan Yıldırım, ardından GOPÜ'nün akademik açılış programına katılmak üzere kampusa geçti. Üniversite konferans salonunda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Ardından üniversitenin öğretim görevlilerinden oluşan müzik grubu kısa bir konser verdi. Daha sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın göndermiş olduğu mesajlar okundu.

Açılış konuşmasını yapan Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, üniversitenin bölgede önemli bir kurum haline geldiğini söyledi. GOÜ'nün 20 bini aşan öğrenciye sahip olduğunu söyleyen Rektör Şahin, "Artık tercih edilen bir üniversiteyiz" dedi.

Tokat Valisi Şerif Yılmaz dakonuşmasında GOPÜ’nün ilin ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamanın güçlenmesine katkı sağladığını belirtti.

Daha sonra söz alan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ise öğrencilere seslenerek, "Üniversitelerimizde demokrasi, özgürlükler sizinle birlikte gelişmeye devam eder ve sadece kendiniz değil, ülkenizin geleceği için önemli fikirleri arkadaşlarınızla birlikte değerlendirme fırsatı buluyorsunuz" dedi. 3 Milyon 800 bin öğrencisiyle, yaklaşık 107 Bin akademik görevlisiyle Türkiye Üniversitelerinin, dünya ülkelerinin birçoğunun nüfusundan bile fazla olduğunu hatırlatan Bakan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Bu kapsamda 81 ilimizin 81'ine de üniversite kurduk. Toplam üniversite sayımız 165'i buldu. Bunların 89'u da son 9 yılda kurulmuş. Bu, son 9 yıldaki yüksek öğretim politikamızda, stratejimizde ne denli farklı bir bakış açısıyla hareket ettiğimizin kanıtıdır."

'KILIÇDAROĞLU NE BİLİYORSA AÇIKLASIN'

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, üniversitedeki programın ardından kentte devam eden yol çalışmalarını yerinde inceledi. Ardından Tokat Valisi Şerif Yılmaz'ı makamında ziyaret eden Bakan Yıldırım çıkışta basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bakan Yıldırım, bir basın mensubunun CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Deniz Feneri soruşturmasına köstebeklik yapan bir bakanın olduğunu açıklamasını hatırlatmasını üzerine önce yorum yapmak istemedi, ardından da "Ne biliyorsa açıklasın" cevabını verdi. BBP merhum lideri Muhsin

YAZICIOĞLU'NUN HELİKOPTER KAZASI

Yazıcıoğlu'nun helikopter kazasının soruşturmasıyla ile ilgili soru üzerine Bakan Yıldırım şunları söyledi:

"Gereken her türlü araştırma yapıldı. Kaza raporu hazırlandı. Meclis iki kez araştırma komisyonu kurdu. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, Devlet Denetleme Kurulu da bir rapor hazırladı. Özel yetkili Malatya Cumhuriyet savcılığı bir adli yargı sürecini yürütüyor. Tüm bu süreçlerden sonra bizim söyleyeceğimiz şudur. Artık yargının her türlü iddiayı ortadan kaldıracak şekilde sonuçlanmasını hepimiz bekliyoruz. Olayın başından beri bakanlığımız bu olayın sonuçlanması için gereken bütün gayreti göstermiştir. Bütün kurumlarla iş birliğini yapmıştır. Bu süreçte bizden nasıl destek istenirse bunu seve seve vermeye hazırız. Bu konunun artık spekülasyonlardan kurtarılmasını en çok isteyen benim. Onun için bu konuda yargının yapacağı çalışmalara katkı sağlayacağız."

Bakan Yıldırım, program çerçevesinde Tokat Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığını da ziyaret etti. Ziyaretler sonrası Bakan Yıldırım havayolu ile Ankara'ya döndü.

 Bu haber toplam 1300 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri