Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ak Parti'de Binali Yıldırım sürprizi

21.08.2014 20:41
Sürpriz basın toplantısı düzenliyor: İşte nedeni...
AK Parti Genel Başkanı Başdanışmanı, İzmir milletvekili ve eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Recep Tayyip Erdoğan'ın Çankaya Köşkü'ne çıkmasından sonra Başbakanlık koltuğuna oturacağı söylenen isimlerden biriydi. Teknokrat özellikleri ile öne çıkan bir siyasetçi olan Binali Yıldırım'ın adı, uzun zamandır Başbakanlık için telaffuz ediliyordu.
 
AK Parti içindeki istişare sürecinde değerlendirilen isimlerden biri de Yıldırım idi.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, MYK sonrası açıklama yaptığı sıralarda Meclis'te de bir gelişme yaşandı. Binali Yıldırım'ın danışmanları, Meclis'te yarın basın toplantısı için başvuruda bulundu. Binali Yıldırım'ın basın toplantısı saati saat 12.00 olarak tespit edildi. Başbakan'ın konuşma yaptığı sırada Meclis'teki sistem içinde de Binali Yıldırım'ın yarın saat 12.00'de basın toplantısı düzenleyeceği prosedür gereği duyuruldu.
 
TEŞEKKÜR EDECEK
 
Yakın çevresinin ifadesine göre Binali Yıldırım, yarın yapacağı basın toplantısında, istişare sürecinde kendisine destek olanlara teşekkür edecek. Binali Yıldırım, Ahmet Davutoğlu'na da destek olacağının ve parti içinde bir ayrışma yaşanmaması gerektiğinin de mesajını verecek.
 
GENEL MERKEZE GELDİ
 
Binali Yıldırım akşam saatlerinde de Genel Merkeze geldi.
Bu haber toplam 1906 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri