Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bingöl Gazisi Partal: Süreci destekliyorum artık analar ağlamasın

16.05.2013 16:20
Bingöl'de 24 Mayıs 1993 yılında 33 askerin şehit edildiği saldırıdan yaralı kurtulan Osman Partal, çözüm sürecini sonuna kadar desteklediğini söyledi.

Gazi Er Partal, Memur-Sen Genel Başkanı ve Akil İnsanlar Karadeniz Üyesi Ahmet Gündoğdu ile Trabzon Maçka'ya bağlı Hamsiköy'de bir araya geldi.  Gündoğdu'ya "Artık analar ağlamasın" diyen Partal, sürecin sonuna daha güzel günlerin yaşanacağını dile getirdi.

Türkiye, 30 yıllık terör belasından kurtulmak için önemli bir süreç yaşıyor. Hükümetin başlattığı Çözüm Süreci'nde önemli bir mesafe alınırken; oluşturulan Akil İnsanlar Heyetleri de il il gezerek vatandaşla buluşuyor. Memur-Sen Genel Başkanı ve Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Üyesi Ahmet Gündoğdu da süreç kapsamında çalışmalarına hız verdi. Marmara Bölgesi Üyeliği sırasında bölgedeki tüm illeri ve bazı ilçeleri gezen Gündoğdu, bir süre önce dahil olduğu Karadeniz Akil İnsanlar Heyeti Üyesi olarak çalışmalarını sürdürüyor.  Gündoğdu, Trabzon, Bayburt ve Gümüşhane'de Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve Kanaat Önderleriyle bir araya geldi. Daha sonra,  Trabzon'un Maçka İlçesine bağlı Hamsiköy'e geçen Ahmet Gündoğdu, Bingöl'de 20 yıl önce 33 erin şehit edildiği saldırıdan yaralı olarak kurtulan iki askerden biri olan Osman Partal ile buluştu. Gündoğdu'nun Hamsiköy'e geldiğini öğrenen Partal, süreci desteklediğini açıklamak için geldiğini söyledi.

"Yeter ki analar ağlamasın"

Çözüm sürecinin olumlu olarak sonuçlanmasının Türkiye için büyük önem taşıdığını söyleyen Partal, şunları kaydetti: "Bizim analarımız ağladı, bundan sonra başka anaların ağlamaması için Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sonuna kadar destek veriyorum. Kiminle görüşülecekse görüşülsün yeter ki analar ağlamasın. Bundan sonra şeffaf ve  güzel bir Türkiye istiyoruz. İnşallah bu yolda da her şey istendiği gibi gönlümüzce olur. Bu açılım sürecini sonuna kadar destekliyorum.Dua ediyorum. Bir daha şehit cenazeleri gelmesin. Bu ülke bir daha bu acıları yaşamasın."

 Genel Başkan Ahmet Gündoğdu ise Osman Partal'a, 30 yıldır terörün bitirilmesi için mücadele edildiğini söyledi. Devlet ve milletin sorunu kökünden halletmek için yeni bir adım attığını söyleyen Gündoğdu, yürütülen sürecin bir millet projesi olduğunun altını çizdi. Gündoğdu, "Biz PKK’nın ve Ergenekon’un açtığı yaraları dindirmek için mücadele ediyoruz. Terörle mücadeleyle, teröristle mücadele bir birinden çok farklı. Teröristle mücadele, terörist başıyla mücadele bizim işimiz değil bu devletin güvenlik birimlerinin işi. Terörle mücadele kararlılıkla sürdürülüyor. Şehitlerimiz kırmızı çizgimiz. Vatanın bölünmez bütünlüğünü, kucaklaşmayı sağlamak lazım. Başarılı olursak millet kazanacak. Başarısız olursak da milletle beraber kaybetmeye devam edeceğiz. Artık bu ateşi söndürelim.” şeklinde konuştu. 

Bu haber toplam 2168 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri