Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte isimleri belli olan şehitlerimiz

16.09.2012 14:02
Bingöl'de meydana gelen mayın patlaması sonucu şehit olan polislerin kimlikleri belli olmaya başladı.

 

Bingöl'den Karlıova'ya giden polis servis aracına mayınlı tuzak. Emniyet yetkililerinden alınan bilgilere göre 8 polis şehit oldu . 7 yaralı var.

UZAKTAN KUMANDAYLA PATLATILDI

Karlıova İlçesi'ne dün yapılan KCK operasyonu nedeniyle takviye olarak giden Bingöl Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli polisler, bugün saat 09.30 sıralarında Bingöl'e dönüş için yola çıktı. Polisleri taşıyan sivil plaka takılı midibüsün, saat 10.15'te Karlıova'ya 25 kilometre uzaklıktaki Hacılar Köyü yakınlarına geldiği sırada, PKK'lı teröristler daha önceden karayolundaki menfeze yerleştirdikleri patlayıcıyı uzaktan kumandayla infilak ettirdi.

 

 

 

 

ACİL KAN ANONSLARI YAPILDI

Kulakları sağır eden patlamayla birlikte minibüs havaya uçtu ve içindeki 17 polisten 8'i şehit oldu, 9'u yaralandı. Olayın duyulması üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Ambulanslarla Bingöl'deki hastanelere kaldırılan yaralı polisler için acil kan anonsları yapıldı. Başta polisler olmak üzere çok sayıda kişi kan vermek için hastanelere koştu. Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin yakalanması için güvenlik güçleri bölgede geniş çaplı operasyon başlattı...

ŞEHİT VE YARALILARIN KİMLİKLERİ

Polislerin, dün Bingöl'ün Karlıova ilçesinde görülen KCK davasına takviye olarak giden polisler olduğu belirtildi.

Şehit olan polis memurlarının isimleri şöyle: Murat Toprak, Fatih Celayir, Samet Kıcalı, Şehymus Karakut, Osman Küçükdilan, Gökhan Kuzu, Cuma Mercimek ve Ümit Yıldırım.

YARALI POLİSLER;

Hain saldırıda Serkan Kabuk, Ali Kırlar, Muhammet Demir, Caner Gülseren, Zafer Şahinli, Yusuf Özbey, Rıza Alper Pınarlı isimli polis memurları ile bölgede ikamet ettiği öğrenilen Nur Zelal İslamoğlu isimli kız çocuğu da yaralandı. Yaralılardan 3'ünün durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Bu haber toplam 2828 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri