Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gürsel Tekin istifa etti

03.05.2012 14:22
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin parti yönetiminden istifa etti. CHP MYK saat 14.00'da Gürsel Tekin'in istifa kararını görüşecek..

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP lideri Kılıçdaroğlu 'nun masasına istifasını koydu ve genel merkezden ayrıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin 'in dün sabah saatlerinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu 'nun masasına “İstifa” dilekçesini koyduğu CHP kulislerine düştü.

CHP kulislerinden alınan bilgilere göre Kılıçdaroğlu ve Tekin dün, Genel Başkanlık makamında yaklaşık bir saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Tekin 'in MYK 'daki bazı isimler ile son dönemde il kongrelerinde ismi geçen bazı partililere yönelik eleştirilerde bulunarak “Ben onlarla aynı MYK 'da bulunmayı, aynı yönetim anlayışıyla hareket etmeyi kabullenemiyorum” diyerek istifa dilekçesini Kılıçdaroğlu 'na sundu.

Şimdi gözler önümüzdeki saatte toplanacak MYK toplantısına çevrildi. Genel Merkez 'de Tekin 'in MYK 'ya katılması ve istifasını geri alması yönünde görüşmeler başladı. Tekin 'in ise odasını kapayarak genel merkezden ayrılmaya hazırlandığı belirtiliyor.

İSTİFA KARARININ PERDE ARKASI

CHP'de İstanbul İl Başkanlığı ile ilgili Gürsel Tekin'in Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile ters düştüğü iddia ediliyordu. CHP liderinin son Bosna ziyareti sonrası yakın kurmayları tarafından Oğuz Kaan Salıcı ismini gizliden de olsa desteklediği iddialarının, Gürsel Tekin'in istifa kararı almasına neden olduğu öne sürülüyor.

İSTİFAYI YALANLADI

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in istifa ettiği yönündeki iddialara, “Böyle bir şeyi ben duymadım. İlk kez sizden duyuyorum. Böyle bir şey olacağına da ihtimal vermiyorum. Bunlar asparagas” dedi.

KILIÇDAROĞLU AKAYDIN'I ARADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ile görüştü. CHP Genel Merkezi’nde, yaklaşık yarım saat süren görüşme, basına kapalı gerçekleşti.

Görüşme sonrası, AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Akaydın, Genel Başkan ile Antalya’daki parti sorunlarını görüştüklerini söyledi. Daha önceki açıklamaları hatırlatılarak, görüşmede bu açıklamaların gündeme gelip gelmediğine ilişkin soru üzerine Akaydın, ”Genel Başkan bir şey sormadı ama ben bilgilendirdim kendisini, daha çok ben konuştum” dedi.

Görüşmenin içeriğiyle ilgili daha fazla bilgi veremeyeceğini kaydeden Akaydın, açıklamanın ardından parti genel merkezinden ayrıldı.
 

Bu haber toplam 4914 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri