Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Bir gecede 100 PKK'lı öldürülecek''

20.08.2011 00:36
Taraf'ın etkili ismi Mehmet Baransu, önümüzdeki süreç için bomba gibi bir iddia ortaya attı. Baransu'ya göre; Bir gecede 100 PKK'lı öldürülecek. İşte ayrıntılar...

Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu, Hükümetin yeni politikası çerçeversinde PKK'ya karşı düzenlenecek operasyonlarla ilgili şok açıklamalarda bulundu.

Gazeteciler.com sitesine konuşan Baransu, bundan sonra olacaklarla ilgili *Büyük çapta KCK operasyonları düzenlenecek, bir gecede 100 PKK'lının öldüğünü göreceğiz." ifadesini kullandı.

*Devlet 1,5 yıldır PKK'yı yakın takipteydi. Önce içindeki vatan hainlariyle uğraştı. Yakında yurtiçinde de benzer operasyonlar olabilir." diyen Baransu, şunları söyledi;

"Elbette her gece 100 PKK'lı öldürülecek demiyorum. Söylemek istediğim bir operasyon yapıldığında artık 2-3 terörist öldürüldü şeklinde değil, 100 PKK'lı öldürüldü şeklinde haberler geleceği. Bunun için de özel harekat timleri ve özel birliklerle nokta vuruşlar yapılacak. Devlet aylardır bunun için istihbarat hazırlığı yapıyordu. Bu operasyonları da sadece sınırlarımızın dışı için düşünmeyin, sınırlarımızın içinde de olacak..

Devlet gerekli tüm istihbaratı sağladı. Bu konuda hazırlıklı. Yakında düğmeye basılacak ve geniş çaplı tutuklamalar olacak. Hedef de PKK'nın şehirlerdeki yapılanmasını çökertmek.

BDP bu süreçte konum alamaz. Çünkü samimi değiller. Devletin ne kadar ciddi ve sonuç aldığını gördüğü an BARIŞ BARIŞ demeye başlayacaklar.

KINAMAYAN KÜRTLER BUGÜN SUSSUN

Mehmet Baransu sokak ortasındaki PKK infazlarını da hatırlatarak, "Yüksekovada iki uzman çavuş ensesinden vurulurken konuşamayan, olayı kınayamayan Kürtler bugün sussunlar. Samimiyet testiniz o zamandı. Bu ülkeye barışı Barışı isteyen cesur Kürtler getirecek Korkaklar değil" diye konuştu.

BARIŞ İSTEYENLER KANDİL'E YÜRÜMELİ...

Türkiye'nin barıştan giderek uzaklaştığına dikkat çeken Mehmet Baransu, bu süreçte sivil toplum örgütlerine çağrı yaptı. Baransu, "Çözümü siyasetten, askerden, PKK'dan, bekleklemek yerine, sivil toplum örgütleri BARIŞ diye ayağa kalkmalı. Türkler Ankaraya, Kürtler Kandile yürümeli .. Bu ülke tüm renkleriyle barış diye ayağa kalktığı gün silahların sustuğunu göreceğiz. Siyasetçilerde o cesaret yok. Sivil toplum göreve" dedi.

Gazeteciler.com
 
Bu haber toplam 3398 defa okunmuştur
BU RAMAZANDA BU KAN
R. A
Ama başka çare kalmadı. Bazı kargalar kendilerini kartal görmeye başlamışlardı. Maalesef ve ama maalesef başka yol kalmadı devletin gideceği.
19 Ağustos 2011 Cuma 18:59
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri