Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bir Hakkı Devrim Gerçeği...

14.11.2011 11:42
Katıldığı bir programda Hz. Muhammed'i 'Kabile şefi', Kur'an'ı 'Muhammed'in sözleri' şeklinde tanımlamasıyla büyük tepki toplayan Doğan Grubu Yazarı Hakkı Devrim gerçeği...

Şovmen Okan Bayülgen'in TV8'de yayınlanan programında Peygamberimizi "Kabile şefi", Kur'an'ı "Muhammed'in sözleri" şeklinde tanımlamasıyla büyük tepki toplayan Doğan Grubu Yazarı Hakkı Devrim, aile yapısıyla dikkat çekiyor.

Doğan Grubu'nun kuruluşundan bu yana en etkili isimleri arasında yer alan Hakkı Devrim'in eşi Gülseren Devrim'in annesi Ayşe Kadriye Cankat'ın Hıristiyan olduğu öğrenildi. Cankat ailesi Sabetayist kökenli ailelerden biri olarak biliniyor. Hakkı Devrim'in oğlu Kerim Serdar Devrim'in de Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar İstanbul Vadisi üyesi olduğu öğrenildi. Kerim Serdar Devrim'in eşi de Brigitte Devrim adlı bir Fransız.

HÜRRİYET'TE ÇALIŞIYOR

Edinilen bilgilere göre Kerim Serdar Devrim, İstanbul Özel Saint Benoit Fransız Lisesi mezunu ve Hürriyet Gazetesi'nde editör olarak görev yapıyor. Hakkı Devrim'in diğer oğlu Selim Can Devrim'in de FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi mezunu olduğu öğrenildi. Bu okul Sabetayist Karakaşların okulu olarak biliniyor. Selim Can Devrim Bilgi Üniversitesi mezunu.

Habervaktim 

Bu haber toplam 3768 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri