Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bir Şema da ART'den Çıktı

27 Ocak 2009 / 09:04
ART Televizyonu'nun binasında yapılan incelemelerde Ergenekon'a ait bir şema ele geçirildi.
Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Türk Metal-Sen Genel Başkanı Mustafa Özbek'in bilgisayarından Ergenekon şeması çıktığı öğrenildi. Özbek'in onursal başkanı olduğu ART Televizyonundaki binada yapılan aramalarda ele geçirilen şemanın Özbek'e ait olan odada inceleme yapan Ankara polisi çok sayıda bilgi ve belgeye el koydu. Ayrıca üç yerde yapılan aramalarda bilgisayarlar büyük bir titizlikle tek tek yedeklendi. İstanbul'a Emniyet Müdürlüğü'ne gönderilen bilgisayar yedeklerinde yapılan incelemelerde Ergenekon örgütüne ait bir şema ortaya çıkarıldığı öğrenildi.
KİTAP MASRAFLARINI ÜSTLENDİ

34 yıldır Metal Sen'in başında bulunan Mustafa Özbek, Ergenekon terör örgütünün üyeleri ile daha önce birçok toplantıda boy göstermişti. Ergenekon soruşturmasının ikinci dalgasında gözaltına alınan yazar Ergün Poyraz'ın kaleme aldığı "Musa'nın Çocukları" ve " Patlak ampul" isimli kitapların masraflarını Özbek'in karşıladığı ileri sürülmüştü. Mitinglere sendika üyelerini zorla gönderdiği ileri sürülen Özbek'in sendikanın parasıyla Ergenekon'un finansörlüğünü yaptığı da iddia edilmişti. Sendikanın Manisa Temsilcisi Mehmet Ali Özaltın da 'Sendikanın parasıyla kurulan ART, şu an Özbek'in oğlunun şahsi malı. ART programlarda sendikanın salonunu kullanıyor, elektriğini harcıyor' demişti.


2 tutuklama kararı


Sorgusunun ardından tutuklanması istemiyle hakim karşısına çıkarılan Mustafa Özbek hakkında tutuklama kararı verilirken, araştırmacı Erhan Göksel serbest bırakıldı. Özbek, Metris cezaevine kondu. Özel Harekatçı Murat Çavdar da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Sivas'ta gözaltına alınan 4 zanlı da mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Böylece 11. Dalga operasyonunda tutuklanan 26 kişiden 7'si asker, 10'u polis 18 kişi tutuklanmış oldu.

Kaynak:
Bu haber toplam 1232 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri