Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bira festivalini sen gitme diye kaldırdık

19.02.2015 10:55
Lise öğrencileri ile bir araya gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e bir kız öğrenci, önceki dönem CHP’li başkanın düzenlediği bira festivalini neden iptal ettiğini sordu. Türel, CHP’li Mustafa Akaydın’ın desteği ile düzenlenen bira f

 CHP’li biracıların tahribatını AK Partili Menderes Türel siliyor. Lise öğrencileri ile bir araya gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e bir kız öğrenci, önceki dönem CHP’li başkanın düzenlediği bira festivalini neden iptal ettiğini sordu. CHP’li Mustafa Akaydın’ın desteği ile düzenlenen bira festivalini iptal etmekle en doğru işlerden birini yaptığını söyleyen Türel, “Sen gitme diye kaldırdık. Bir toplum güçlü olacaksa gençlerini sağlam yetiştirmeli. O yüzden bizler milli ve manevi değerlerimizi gözeterek çalışmalı, taklitçi olmamalıyız. En doğru yaptığım işlerden birisi olarak görüyorum bunu” şeklinde konuştu.

“TAKLİTÇİ OLMAYIN”

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortak projesi değerler eğitimi kapsamında hazırlanan “Gençlerle Buluşuyoruz” projesinin ilk durağı Antalya’nın Döşemealtı ilçesindeki Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi oldu. Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, eşi Ebru Türel ve öğretmenlerin katıldığı toplantıda Başkan Türel, öğrencilere tavsiyelerde bulunup öğrencilerin sorularını cevapladı.

Öğrencilere seslenen Türel, “Ailenizin ve öğretmenlerinizin dediklerini harfiyen uygulamaya çalışın. Gençler büyüklerinizin sözlerine kulak verin. Bir toplum güçlü olacaksa gençlerini sağlam yetiştirmeli. O yüzden bizler milli ve manevi değerlerimizi gözeterek çalışmalı taklitçi olmamalıyız. Taklit ederseniz kendi özünüzü kaybedersiniz” diye konuştu.
Başkan Türel, öğrencilere sigara, alkol ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan da uzak durmaları yönünde uyarıda bulundu.

BİZİM DE YÖRÜK FESTİVALİMİZ VAR!

10’uncu sınıf öğrencisi Tuana Sapmaz, Türel’e önceki dönem Büyükeşhir Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Akaydın’ın 3 yıl üst üste düzenlenen bira festivali Oktoberfest’i neden kaldırdığını sordu. Festivale gittiğini ve çok eğlendiğini ama kaldırılmasına anlam veremediğini belirten kız öğrenciye Türel şu cevabı verdi: "Sen gitme diye kaldırdık.  Sizler oralarda bulunmayın diye bu festivali iptal ettik. İçki içmeyin. Biz sizin iyiliğiniz için içmeyin diyoruz. Uyuşturucu da bunun içinde. Uyuşturucunun sonu ölüm. Bak bizim Yörük festivalimiz var. Almanya’da bunu yapacağız. Onlar da gelsin burada başka bir festival yapsın. Ama bira festivaline hayır diyoruz.”

Bu haber toplam 1648 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri