Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Biracılardan Türel’e Baskı

05.05.2014 01:20
CHP’li Başkan döneminde düzenlenen bira festivaline son verilmesinden endişe eden alkolik medya, AK Partili Menderes Türel’e aba altından sopa gösterip, “Bira festivalini son vermeye kalkışma sakın” mesajı gönderiyorlar.

Antalya’da seçimi AK Parti adayı Menderes Türel’in kazanması “biracıları” telaşlandırdı. CHP’li Başkan döneminde düzenlenen bira festivaline son verilmesinden endişe eden alkolik medya, AK Partili Türel’e aba altından sopa gösterip, “Bira festivalini son vermeye kalkışma sakın” mesajı gönderiyorlar. Önceki gün Hürriyet internet sitesinden, CHP’li Akaydın döneminde düzenlenen bira festivalini organize eden firmanın avukatlığına soyundu. Festivalin AK Partili yönetim döneminde de devam etmesini isteyen Hürriyet, firma sahibi Özgür Emeklioğlu’nun ağzından “Uygun bir zamanda yeni Başkan’dan randevu talep ederek düşüncelerini öğrenmek ve olasılıkları görüşmek isteriz” diye yazdı. Hürriyet, AK Partili Türel’in izin vermemesi halinde, festivalin belediyeye ait olmayan bir alanda düzenlenmesi formülünü de gündeme getirdi.

TARAF GERİ DURUR MU, PEŞİNE TAKILDI

Dün de paralelci Taraf, sürmanşetten konuyu gündeme getirerek, “İlk icraat festival yasağı” başlığı altında, insanları bira içmeye teşvik eden etkinliği yararlı bir festivalmiş gibi sundu. Haberde “Turizm cenneti Antalya’da CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın başlattığı bira festivali, AKP’li Menderes Türel’in Başkan seçilmesiyle tehlikeye girdi. Türel’in festivale izin vermeyeceği belirtildi” denildi.

BİRACILARA KÖTÜ HABER: BİRA FESTİVALİNE SON

Oysa, Antalya’nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Menderes Türel, daha adaylık sürecinde, seçilmeleri halinde o rezil festivale son vereceklerini ilan etmiş; seçildikten sonra Akit’e yaptığı açıklamada da, bu sözünün arkasında olduğunu belirterek, bu konudaki kararlılığını bildirmişti. Menderes Türel, o açıklamasında Antalya’da yabancı menşeli festivalleri kaldırıp Yörük Festivali düzenleyeceklerini açıklayarak, “Almanya kültürüne uygun Bira Festivali yapılıyor. Biz buna son vereceğiz. Yerine kendi kültürümüze uygun, kendi kültürümüzü yansıtan Yörük Festivali düzenleyeceğiz” dedi.

ALMANLAR MÜSAADE ETMEZSE…

Menderes Türel, Yörük Festivali’ni sadece Antalya’da değil, yurt dışında da düzenleyeceklerini kaydetti. Hazırlıklara hemen başlayacaklarını ifade eden Başkan Türel, Almanya’nın buna müsaade etmemesi halinde mütekabiliyet kurallarını işleteceklerini söyledi.

Akit

Bu haber toplam 1998 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri