Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'BİRADER KIZMA BEN ULAŞTIRMA BAKANIYIM'

28.12.2012 11:37
Bakan Binali Yıldırım çağrı merkezi açılışında yine operatörün yerine geçti ve Sivaslı bir vatandaşla aralarında ilginç konuşmalar yaşandı.

 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, çağrı merkezi açılışındaoperatör yerine geçince telefondakişahısla aralarında ilginç diyaloglar yaşandı.

Milliyet'in haberine göre; Bakan Yıldırım, vatandaşla aralarında geçen konuşmayı anlatınca herkesi kahkahaya boğdu. 

İŞTE BAKAN YILDIRIM İLE SİVASLI VATANDAŞIN KONUŞMALARI:

Alo, iyi günler. Barış beyle mi görüşüyorum? Binali Yıldırım ben. Nasılsınız, iyi misiniz?

Tanımana gerek yok, bende senin gibi bir vatandaşım. Ne için mi arıyorum? Biz Digitürk çözüm ortağı olarak IQ hizmeti veriyoruz. Bu hizmet hakkında bilginiz var mı Barış bey?

Digitürk var mı evde. Tamam varsa bu da onun yeni bir hizmeti. Ne yapıyorsunuz bu hizmetle beraber? Yani yayınları mesela evde izleyeceğiniz bir haber var, bir maç var, film var veya dizi var iştesiniz ve izleyemiyorsunuz. Makineyi kuruyorsun gitmeden, eve dönünce de onları açıyorsun ve hiç başlamamış gibi seyrediyorsun.

Eyvah! Doğru doğru. Nasıl? Aaa bir dakika ya bak bak bir sürprizim var, başka bir şey diyeceğim. Şimdi birader kızma bak ben Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım.

Böyle bir çağrı merkezi açılışı yapıyoruz, size bir sürpriz yapalım dedik. Burada asıl görevli olana vereyim, sen iyi tahmin ettin, orada daha akıcı konuşan bayan eleman yok mu derken. Ben ondan rica ettim Barış beye sürpriz yapalım diye ama sen de bozuldun bize ne yapacağız.

Memleket neresi? Sivas’ın neresinden, Koyulhisar mı? Yav Koyulhisar Giresun’un değil mi? Sivas Sivas. Koyulhisar’ı iyi bilirim Karahisar’ın aşağısında. Bende Refahiyeliyim Refahiyeli.

Nasılsın, iyisin? Ne iş yapıyorsunuz? Kuaförsünüz. Tebrik ediyorum, başarılar diliyorum.

Sizi Kars’tan aradık. Bu çağrı merkezinde 100 pırıl pırıl gencimiz çalışıyor. Böyle hem hizmet ediyorlar, hem de iş yapıyorlar. Biz de buranın açılışını yaptık ve siz rastladınız, sizinle tanışma fırsatı bulduk. Şimdi sizi yetkiliye veriyorum.

BAKAN YILDIRIM DAHA SONRA BU KONUŞMALARI KARŞISINDA VATANDAŞIN NE CEVAP VERDİĞİNİ DE ŞU SÖZLERLE ANLATTI:

Kardeşim diyor ne diyorsun? Ne yorgun yorgun konuşuyorsun, yokuşa saran kamyonlar gibi. Böyle diyor, akıcı, güzel konuşan bir bayan yok mu? Bula bula seni mi buldular. Yemediğimiz laf kalmadı.

Bu haber toplam 9010 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri