Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BİRGÜN'DEN TRT'YE PEYGAMBER ELEŞTİRİSİ

19.02.2013 01:19
TRT'nin Hz. Muhammed'den "Efendiler Efendisi" hitabıyla bahsetmesi, BirGün Gazetesi'ni, laiklik kaygısıyla rahatsız etti.

 

TRT'nin 23 Ocak ana haber bülteni 'Mevlit Kandili' haberinde, Hazreti Muhammed için “peygamber efendimiz”, “efendiler efendisi” gibi ifadelere yer vermesi BirGün'ü rahatsız etti.

BirGün: "Devlet Kanalının Dini, Peygamberi Olmaz"

Laiklik ilkesini hatırlatan Birgün, "TRT'ye, TRT'nin dini ve peygamberi mi var?", "Muhammed'den bahsederken bu ifadelerin kullanılması kararı kime aittir?" gibi sorular yönelttiğini açıkladı.

TRT'nin BirGün'e Cevabı

BirGün'e göre TRT, gazeteye kurumsal e-posta adresi üzerinden şöyle cevap verdi:“Nüfusunun tamamına yakını müslüman olan bir ülkede peygamberimizden bahsederken,sıradan, herhangi bir insan gibi bahsedilemeyeceği aşikardır. Laiklik dinsizlik demek değildir.

TRT'nin cevabı üzerine yine tatmin olmadığını belirten BirGün, kanala daha önce yönelttiği sorulara benzer, "Muhammed’den bahsederken sıradan bir insan gibi bahsedilemeyeceği aşikar değildir. Neden bahsedilemeyeceğini açıklayınız." gibi, yeni sorular gönderdi.

BirGün, TRT'den gelen ikinci cevabı ise şöyle açıkladı: "SORULARINIZIN CEVABI DAHA ÖNCE VERİLMİŞTİR YORUMLARINIZ SİZİ BAĞLAR.”

birgungazetesi-001.jpg

Bu haber toplam 2654 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri