Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Birileri Çok Rahatsız Oldu

09.03.2013 01:56
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu çok tartışılacak bir adım attı. Osmanlı ailesi ile İngiltere'de çok özel bir akşam yemeği yedi.
Yeni Osmanlı Projesi'ni harekete geçirmekle suçlanan Ahmet Davutoğlu muhalefeti kızdıracak bir hamle yaptı. Osmanlı İmparatorluğu'nun son varisleriyle biraraya gelen Davutoğlu sıcak mesajlar verdi. Davutoğlu'nun Osmanlı ailesiyle çektirdiği bu fotoğraflar çok konuşulacak.
 
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, dün akşam, Osmanoğlu ailesinin İngiltere'de yaşayan mensupları ile Londra Büyükelçiliği ikametgahında verilen akşam yemeğinde bir araya geldi.
 
Yemeğe, aralarında Sultan Abdülmecid'in torunlarından Osman Selahaddin, Mehmed Ziyaeddin ve Ömer Abdülmecid Osmanoğlu'nun da bulunduğu yaklaşık 20 aile mensubu katıldı.
 
Yemekte bir konuşma yapan Bakan Davutoğlu, bu buluşmanın çok özel ve tarihi bir nitelik taşıdığını, uzun yıllar yurtdışında yaşamakla birlikte kimliklerini ve Türkiye'ye bağlılıklarını kaybetmeyen Osmanoğlu ailesiyle bu vesileyle bir araya gelmekten büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. Davutoğlu, bu buluşmanın çok daha önce yapılmasını arzu ettiğini, bundan sonra daha sık bir araya gelmeyi ümit ettiğini belirtti.

20res1.jpg
 
Yurtdışındaki Türkiye Büyükelçiliklerinin, her Türk vatandaşı için olduğu gibi Osmanoğlu ailesi mensuplarının da evi olduğunu ve Londra Büyükelçiliğinde bundan sonra da benzer etkinliklerde kendilerini ağırlamaktan mutluluk duyulacağını ifade eden Bakan Davutoğlu, aile fertleri ile ayrıca önümüzdeki dönemde Türkiye'de de bir araya gelmeyi istediğini kaydetti. Davutoğlu, bu amaçla Osmanoğlu ailesi mensuplarını her yıl Aralık ayında Konya'da düzenlenen Şeb-i Aruz törenlerine davet etti.

20res2.jpg
 
Osman Selahaddin Osmanoğlu da konuşmasında, Bakan Davutoğlu'na teşekkür ederek, yapılan bu jestin kendilerini çok duygulandırdığını, aile fertlerinin ilk defa bu kadar kalabalık şekilde bir araya geldiğini ve buna vesile olduğu için Ahmet Davutoğlu'na minnettar olduklarını söyledi.
 
Önümüzdeki dönemde de benzer şekilde Davutoğlu ile bir araya gelmeyi arzu ettiklerini belirten Osman Osmanoğlu, bu çerçevede Konya'nın yanı sıra Osmanoğlu ailesi için özel bir yeri olan İstanbul veya Bursa'da da buluşabileceklerini belirtti.

  

Bu haber toplam 2786 defa okunmuştur
gersekler!!!???
hasan
oslamli ozlemi cekenler!!!bu resme iyi bakin. bir keresinde bu resimde islam!!!yok.su resimde bir, tane turbanli veya dinini seven biri varmidir!!??. bu soruyu kendinizi sorun!!?? peki bu sahislar. oslamli hanedanligindan geliyorlarsa. neden hiristiyan aleminde yasiyorlar!!?? bu toplati neye turkiye veya musluman bir ulkede yapilmadi.!!!!!
09 Mart 2013 Cumartesi 04:29
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri