Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Birkaç gün içinde normale döner'

03.06.2013 22:23
Başbakan Erdoğan Fas'ta Gezi Parkı eylemlerini ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamalarını değerlendirdi....

Fas'ta bulunan Başbakan Erdoğan mevkidaşı ile basın toplantısı düzenledi...

Erdoğan'a gazeteciler Gezi Parkı eylemini sordu

Başbakan: Birkaç gün içinde normale döner

Aklıselimin ortama hakim olduğu kanaatini taşıdığını belirten Erdoğan, "Öyle zannediyorum ki birkaç gün içerisinde de tamamıyla bu normale dönecektir" dedi.

Her taraf terörize edilmiş değil...

"Zaten ülkenin genelinde başta İstanbul olmak üzere de böyle adeta her yer terörize edilmiş gibi bir hava da söz konusu değil" diyen Erdoğan, "Ama birkaç gün içerisinde, ben dönene kadar herhalde tamamıyla bu iş bir çözüme kavuşmuş olacaktır" şeklinde konuştu.


Kuzey Afrika gezisinin birinci durağı olan Fas'ta, mevkidaşı ile basının karşısına çıkan Başbakan Erdoğan'a, Faslı gazetecilerin soruları Gezi Parkı protestolarıyla ilgiliydi.

Başbakan'a Abdullah Gül'ün açıklamalarıda soruldu...

"Bu seyahatten dönene kadar bu iş çözüme kavuşmuş olacaktır" diyen Erdoğan'a, Faslı bir gazeteci, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, "Mesaj alımıştır... Demokrasi sadece seçim değildir. Sağduyulu olunmalı ve herkes kurallara uymalı" açıklamasını sordu.

'Mesaj alınmıştır sözünün anlamı'

"Sayın Cumhurbaşkanı 'mesaj alınmıştır' derken ne demek istedi onu bilemem. Ancak bununla ilgili bana sorular soruldu ve ben de ben arkadaşlara 'siz ne mesaj aldınız?' dedim. Cevap veremediler" diyen Erdoğan, Faslı gazetecilere konuyu doğru aktarmaları gerektiğini söyledi.

'Sadece 2 ağaç kesildi'

Gezi Parkı'nda sadece iki ağacın kesildiğini söyleyen Erdoğan, "Sözü edilen ağaç 12 tanedir. Sadece 2 ağaç kesildi, 10 ağaç sökülerek başka yere naklledildi. Teknoloji buna müsait" şeklinde konuştu.

Faslı gazetecilere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemini anlatan Erdoğan, "O dönemde defalarca ağaçlandırma kampanyaları yaptım" ifadesini kullandı.

Bu haber toplam 1742 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri