Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

6 ilimiz Kadın Dostu Kentler'e aday

04.07.2011 23:07
Birleşmiş Milletler’in İçişleri Bakanlığı ve İsveç Kalkınma Ajansı ile ortaklaşa yürüttüğü “Kadın Dostu Kentler” projesinin ikinci aşaması başlıyor.

Türkiye’nin “Kadın Dostu Kent” olmaya aday olan yeni illeri Antalya, Bursa, Gaziantep, Malatya, Mardin ve Samsun 6 Temmuz Çarşamba günü düzenlenecek törenle Kadın Dostu Kent Taahhütnamesi’ni imzalayacak.

Birleşmiş Milletler’in İçişleri Bakanlığı ve İsveç Kalkınma Ajansı ile ortaklaşa yürüttüğü “Kadın Dostu Kentler” projesinin ikinci aşaması başlıyor. Kadın-erkek eşitliğini güçlendirmek amacıyla yürütülen projeye 6 yeni il daha katılıyor.

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın teknik desteği ve İsveç Kalkınma ve İşbirliği Ajansı’nın mali katkılarıyla İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Kadın Dostu Kentler Projesi kapsamında; Antalya, Bursa, Gaziantep, Malatya, Mardin ve Samsun illerinin Belediye ve Valilik temsilcileri 6 Temmuz’da Kadın Dostu Kent Taahhütnamesi imzalayacak.

ANKA

Bu haber toplam 2194 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri