Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bitlis'te 60 ton patlayıcı ele geçirildi

12.09.2015 01:32
Bitlis'te bölücü terör mensuplarına ait olduğu belirtilen sığınaklarda 60 ton patlayıcı, mühimmat ve gıda malzemesi ele geçirildi.

Bitlis Valiliği'nden yapılan açıklamada, Tatvan ilçesi kırsalında devam eden çalışmalar neticesinde Tokaçlı Köyü yakınlarında PKK'ya ait olduğu belirtilen ve üzeri kamufle edilmiş sığınaklarda çeşitli saldırılarda kullanılmak üzere 60 ton patlayıcımalzeme, gıda ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler olay yerinde alınan güvenlik önlemleri neticesinde imha edildi.

60 TON PATLAYICI ELE GEÇİRİLDİ

Bitlis Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Devam eden çalışmalarda İlimiz Tatvan İlçesi Tokaçlı Köyü civarında bulunan kırsal alanda çok sayıda örgüt mensubunun barındığı, çok miktarda silah, mühimmat, yaşamsal ve diğer lojistik malzemelerle beraber yaklaşık (60) ton civarında güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı maddenin zemine kazılan çukurlarda üzerleri örtülü kamufle edilmiş şekilde saklanıldığı, bu malzemelerin gerçekleştirilmesi muhtemel saldırılarda kullanılacağı yönünde elde edilen bilgiler ışığında Bitlis İl Jandarma Komutanlığı ve Tatvan İlçemizde konuşlu 10. Mekanize Tugay Komutanlığıyla kurulan koordine neticesinde, bahse konu patlayıcı maddeler ile diğer materyallerin yerleri kısa süre içerisinde tespit edilmesine müteakip, hava destekli yapılan operasyonel çalışmada örgüte ait çok sayıda silah ve mühimmat ile beraber yaklaşık (60) ton civarındaki patlayıcı madde erzak ve mühimmat depoları imha edilmiştir."

Bu haber toplam 1190 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri