Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bizi İran ve Hizbullah’tan Koruyun

13.03.2013 23:22
Siyonist rejim cumhurbaşkanı Shimon Peres AB ülkelerine seslenerek, İsraillileri Hizbullah karşısında korumaya çağırdı.

Strasbourg’ta Avrupa Birliği Parlamento’sunda konuşan Peres, Hizbullhah’nı bir “terör örgütü” olarak kabul edilmesini isteyerek “hem kendinizi hem de bizi Hizbullah’tan koruyun” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti’nin füze kapasitesinin çok büyük bir tehdit oluşturduğunu söyleyen Peres, İran’ın uzun menzilli füze üretiminin önlenmesini istedi.

“Tahran yönetimi dünya barışı için en büyük tehlikedir” diyen Peres, İranlı muhaliflerin İslam Cumhuriyeti’ne karşı desteklenmesini de istedi.

Peres konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Dünya barışına yönelik en büyük tehlike şimdiki İran rejimidir. Kimse İran’ı tehdit etmiyor, ama İran başkalarını tehdit ediyor. İran İsrail’in varlığını tehdit ediyor. Holocaust’u inkar ediyor. Başkalarının başına yeni bir Holocaust gelmesini istiyor. Nükleer silah üretmeye çalışıyorlar, ama bunu inkar ediyorlar. Böylesi bir sorumsuz rejimin elinde nükleer silahların olması bütün dünya için yakın bir tehlikedir. Avrupa Birliği ve Amerika bu tehlikeli durdurmak için kararlar aldılar. 

Siz haklı olarak İran’a karşı ekonomik yaptırımlar uyguluyorsunuz. Siz açıkça, eğer İran gereğini yerine getirmezse diğer seçenekler masada olduğunu gösterdiniz. Diğer yandan İran nükleer başlık takılabilecek uzun menzilli füzeler üretiyor. Bu füzeler Avrupa da dahil olmak üzere dünyanın uzak köşelerine yetişebilir. İran diğer yandan bütün dünyada terörizmi destekliyor. Vekili Hizbullah terörist saldırılar düzenliyor ve bütün bölgenin istikrarını tehdit ediyor.”

Hizbullah’ın politik bir hareket olmadığını söyleyen Peres, “Hizbullah bir terör örgütüdür. Devlet içinde bir devlettir ve resmi ordunun dışında bir ordusu vardır. Sizden rica ediyorum; bunları terörist olarak görün. Lübnan’ı böylesi çılgın teröristlerden koruyun. Vatandaşlarınızı ve vatandaşlarımızı Hizbullah’tan koruyun. Uluslar arası toplum Hizbullah’ı bir terör örgütü olarak tanımlamalıdır” dedi.

Bu haber toplam 1768 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri