Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Siyonizm karşıtı Yahudiler yine İsrail'i protesto etti

07.06.2014 11:41
BM Merkezi önünde toplanan Siyonizm karşıtı Yahudiler, İsrail'in Filistin politikasını protesto etti.

BM karşısında İsrail'i protesto eden grubun liderlerinden Haham Dovid Feldman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail devletine karşı olduklarını belirterek, "İsrail'in Filistin'i işgali, biz dindar Yahudileri utandırıyor" dedi.

"İSRAİL'İN YAPTIĞI TANRI'YA İSYANDIR"

İsrail'in temelini oluşturan Siyonizmin geleneksel Yahudi inancıyla çeliştiğini vurgulayan Feldman, "İsrail'in yaptıkları Tevrat'a ters, Tanrı'ya da isyan. Bütün yahudileri temsil etmiyorlar. Filistinlilere uygulanan katliam en başından yanlış" diye konuştu.

Filistinlilerin herhangi bir suçlama yapılmadan tutuklanmasına da değinen Feldman, "Yargılama yapılmadan Filistinlileri tutuklamak İsrail'in işlediği korkunç suçlardan sadece birisi. Dünya genelindeki dindar Yahudilerin büyük çoğunluğu kendilerini İsrail'den ayrıştırıyor" ifadelerini kullandı.

New York'ta İsrail'in kuruluşunu kutlamak ve İsrail'e destek vermek için düzenlenen yürüyüşe katılanların çoğunun seküler Yahudi olduğunu ancak Tevrat ayetlerini taşıdıklarını vurgulayan Feldman, dinin milliyetçilik için araçsallaştırıldığını anlattı.

Feldman, İsrail'in yeni yerleşim planlarını da eleştirerek, tüm dünya ve BM'nin bu suçlara ve İsrail'e dur demesi gerektiğini söyledi.

"İSRAİL YAHUDİLİĞİ KULLANIYOR"

Grupta bulunan diğer Haham Yisroel Dovid Weiss de, yıllardır İsrail devletine karşı eylem ve protestolar düzenlediklerini ancak ana akım medya kuruluşlarının kendilerini görmezden geldiğini söyledi.

Kendilerine İsrail ve başka ülkelerde polis tarafından yapılan şiddetin fotoğraflarını gösteren Weiss, barışçıl gösteri yapmalarına bile müsade edilmediğini dile getirdi.

Dinin dünyevi iktidarlar için kullanılmasına karşı olduklarını anlatan Weiss, "İsrail, Yahudiliği kullanarak dünyevi çıkar sağlama peşinde. Yahudilik dindir ancak siyonizm bir milliyetçi ideolojidir" diye konuştu.

Bu haber toplam 2874 defa okunmuştur
önlardan öyleleri vardırki
necmi
3-AL-İ İMRAN: 113 - Hepsi bir değildirler. Kitap ehli içinde doğruluk üzere bulunan bir ümmet (topluluk) vardır ki, gecenin saatlerinde onlar secdeye kapanarak Allah'ın âyetlerini okurlar. 114 - Allah'a ve ahiret gününe inanırlar, iyiliği emrederler, kötülükten vazgeçirmeye çalışırlar, hayır işlerinde de birbirleriyle yarışırlar. İşte onlar iyi insanlardandır. 115 - Onlar ne hayır işlerlerse karşılıksız bırakılmayacaklardır. Allah kendisinden gereği gibi sakınanları bilir. 116 - O inkâr edenler (var ya), onların ne malları, ne de evlatları, onlara Allah'a karşı hiçbir fayda sağlamayacaktır. Onlar, ateş halkıdır; orada ebedi kalacaklardır.
17 Temmuz 2014 Perşembe 08:49
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri