Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BM: Mayınla mücadeleye destek yok!

04.04.2011 16:20
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon, 4 Nisan Dünya Mayın Tehlikelerine Karşı Korunma Günü’ne ilişkin “Mayınlarla mücadele cesaretle sürüdürülmeli” mesajını verdi.

Ban Ki-Moon mesajında, Dünya Mayın Tehlikelerine Karşı Korunma Gününün savaş kalıntısı patlamamış mühimmatın temizlenmesinin insanların hayatını kurtardığını, ekonomik varlıklarını koruduğunun hatırlanması için iyi bir fırsat teşkil ettiğini vurguladı.

Genel Sekreter, BM'nin kalkınma alanında çalışan kuruluşlarının, mayınlarla mücadele faaliyetlerini tarım üretiminin arttırılması, alt yapının güçlendirilmesi, su şebekesinin iyileştirilmesi ve daha iyi eğitim ve sağlık hizmetleri gibi geniş kapsamlı kalkınma planlarıyla bağlantılı kılmak için çaba harcadığına dikkat çekti.

Elde ettiği bir çok başarıya rağmen mayınlarla uluslararası mücadele çalışmalarının yeterli mali desteği bulamadığını belirten Ban Ki-Moon, 2011 için belirlenen bütçenin sadece üçte birinin sağlanabildiğini, 367 milyon ABD dolarına daha ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

ANKA 

Bu haber toplam 1550 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri