Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Böcek operasyonunda şok gözaltılar

20.09.2013 18:23
Ankara'nın gündemindeki böcek operasyonu kapsamında gözaltına alınan 10 kişinin ardından İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı ve bankanın 3 yöneticisi de gözaltına alındı.

ANKARA'daki dinleme skandalıyla ilgili soruşturmada İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı ile bankanın üç yöneticisi de gözaltına alındı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç'ın makam odasına yerleştirilen böceklerle ilgili soruşturmaoperasyona dönüştü.

Soruşturma savcısı Mustafa Bilgili'nin talimatı ile Ankara, İstanbul ve Ardahan'da 20 ayrı adrese Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi dedektiflerince baskın düzenlendi.

Yapılan aramaların ardından ikisi kadın 10'dan fazla kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlar arasında dinleme cihazlarını Yurtnaç'ın odasına yerleştiren kadınlar ile dinleme cihazlarının tedarik edildiği firma yöneticileri de bulunuyor.

10 kişinin ardından İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı ile bankanın üç yöneticisi de gözaltına alındı.

AK Parti'ye dinleme cihazı yerleştirdikleri iddia edilen iki kadın da gözaltına alınanlar arasında yer alıyor.

AK PARTİ'Lİ İKİ KADIN İRAN AJANI ÇIKTI İDDİASI...

İran iki kadın ajanını AK parti'nin en kritik organlarına kadar sokmuş. Parti binasına böcek bile yerleştirmişler. Bomba iddia...  HABERİ OKU

Bu haber toplam 2042 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri