Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Başkan'ın Yanıtı

19.12.2010 09:34
BODRUM Belediye Başkanı Demokrat Parti'li (DP) Mehmet Kocadon, CHP ve AK Parti'den teklifler aldığı iddialarına yanıt verdi.

BODRUM Belediye Başkanı Demokrat Parti'li (DP) Mehmet Kocadon, CHP ve AK Parti'den teklifler aldığı iddialarına, “Bodrum'un menfaatlerini ve geleceği nerede görüyorsam o partiye geçebilirim. Şu an partimden çok memnunum. Ancak, teklifleri değerlendiriyorum. Hazirandaki genel seçimler öncesi sonuç belli olur. AK Parti'ye sıcak bakıyorum” dedi.

Ortakent-Yahşi Beldesi'nde DP'den iki dönem belediye başkanlığı yaptıktan sonra Bodrum Belediye Başkanı seçilen Mehmet Kocadon'a, CHP ve AK Parti'den teklif geldiği iddialarının son bir haftadır yerel gazete ve internet sayfalarında yer alması ilçede günün konusu oldu.

‘KOCADON İLE ÇALIŞMAK İSTERİZ’

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Yılmaz Algül, Kocadon'a genel merkezlerinin çalışmaları doğrultusunda teklifte bulunulduğunu doğrulayarak, “Parti olarak Ege ve Akdeniz'de yeni bir atılım başlattık. Bu kapsamda, partimizin üst düzey yöneticileri, Kocadon ile de görüşmelerde bulundu. Kocadon gibi turizmin içinden gelen, üçüncü dönem başkanlık yapan bir belediye başkanı ile çalışmak isteriz. Kocadon'un partimize geçmesi Ege ve Akdeniz’deki atılım çalışmalarımıza güç verir. Kendisi de bizimle çalışmaya sıcak bakıyor. Şu ana kadar olan görüşmeler olumlu” diye konuştu.

‘TEKLİFTE BULUNMADIK’

CHP Bodrum İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk ise partisinin Mehmet Kocadon'a teklif bulunmadığını söyledi. Kocadon'un teklifi kimden, nasıl aldığını bilmediklerini ifade eden Öztürk, “Ancak, kendisi CHP'ye gelmek isterse partimizin ilgili organlarında görüşülür. Olumlu veya olumsuz bir karar verilir. Amacımız Bodrum’a en iyi şekilde hizmet verecek başkanlarla uyum içerisinde çalışmak. Partilerden çok kentlerin menfaatini ön planda tutma niyetindeyiz” dedi.

‘AK PARTİ'YE SICAK BAKIYORUM’
Belediye Başkanı Kocadon ise her iki partiden de teklif aldığını doğrulayarak, şunları kaydetti:
“Bodrum’un bugün sorunları bu kadar büyükse, en önemli nedeni yönetenlerin siyasi çekişmeler ve Ankara ile organize olamamalarından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle kaybeden hep Bodrum olmuştur. AK Parti ile görüşmelerimiz üst düzeyde sıcak ve olumlu. Bodrum’un menfaatlerini ve geleceğini düşünmek zorundayım. Bu nedenle Bodrum’un önünü açacak gelecek yüzyıla taşıyacak projelere destek verenlerle çalışmam gayet normal. Şu andaki partimden de çok memnunum. Ancak, Bodrum'un menfaatleri ve geleceği nerede görüyorsam o partiye geçebilirim. Teklifleri değerlendiriyorum. Hazirandaki genel seçimler öncesi sonuç belli olur. AK Partiye sıcak bakıyorum.”

Kaynak:Vatan

 

Bu haber toplam 1694 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri