Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bodrum'da sular çekildi, vatandaş korktu

14.03.2011 20:51
Japonya'da 8,9 şiddetindeki deprem sonrası Bodrum'un gümüşlük beldesinde bulunan Tavşan adasına deniz ortasından giden kral yolu ortaya çıktı

Japonya'da 8,9 şiddetindeki depremin ardından yaşanan tsunami sonrası Bodrum'un gümüşlük beldesinde bulunan Tavşan adasına deniz ortasından giden kral yolu ortaya çıktı. Sahilde deniz suyu yaklaşık 10 metre içeri çekildi. Deniz suyunun çekilmesi ile vatandaşlar endişelenirken, deniz suyunun çekilmesinin doğal olaylar nedeniyle de yaşanmış olabileceği açıklandı. 

Bodrum'un Gümüşlük beldesinde sahil kenarında bir restoran işletmecisi olan Murat Özyanık, Tavşan adasına giden kral yolunun her sene çıktığını söyledi. Özyanık, "Kral yolunun çıkmasının Japonya'daki depremle bir alakasının olduğunu sanmıyorum, her sene bu aylarda normaldir bu yolun ortaya çıkması" dedi. 

Tavşan adası ve kral yolu hakkında da bilgi veren Özyanık "Milattan önce Mindos diye bir şehir olduğunu söylüyorlar, 70 bin kişilik bir nüfusu varmış, büyük depremler sonucunda batmış. Kral yolu ve şehir bu mevsimlerde ve yaz sezonunda zaman zaman ortaya çıkıyor" dedi. 

 

Kaynak:
Bu haber toplam 5000 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri