Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Boksun Sultanları, 2012 için iddialı

28.02.2011 19:38
Erzurum'da 21 gündür kamp çalışmalarını sürdüren ''Boksun Sultanları'' 2012 Olimpiyatları ve Avrupa Şampiyonası için iddialı.

Yüksek rakımda çalışmalarını sürdüren Büyük Milli Bayan Boks Takımı'nın noksanlarını tespit etmek ve kampın başarını ölçmek için DSİ 8. Bölge Müdürlüğü Spor Salonun'da staring müsabakası yapıldı.

Milli Takım Teknik Direktörü Hamdi Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, yüksek rakıma sahip olan Erzurum'da 21 gündür kamp yaptıklarını belirterek, yüksek rakımın sporcular üzerinde önemli yararları olduğu için Erzurum'u tercih ettiklerini söyledi.

Karda, tipide, buz alanlarında koşarak güç depoladıklarını anlatan Yıldırım, ''Sporcularımız çok iyi güç depoladılar, kondisyonlarını artırdılar. Yeni açılan kondisyon merkezinde ağırlık çalışmaları yaptık. Bu kampın sporcular üzerinde çok faydası olduğuna inanıyorum'' dedi.

Kampın 2 Mart'ta sona ereceğini anlatan Yıldırım, kamp süresince yaptıkları çalışmaların sporcular üzerindeki etkilerini tespit ederek, noksanları belirlemek için staring müsabakası düzenlediklerini ifade etti.

Müsabakalar sayesinde eksikleri tespit ederek, yeni bir çalışma programı hazırlayacaklarını vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:

''Bu müsabakalarda eksik yönlerimizi göreceğiz. Önümüzdeki kampların da hazırlığını yapmış olacağız. Seçmeden ziyade, sporcuların performansını ölçmek için böyle bir müsabaka düzenledik. Asıl amaç, noksanları tamamlamak. 10 Mart'ta Tekirdağ'da yeniden kampa gireceğiz. Oradan Çek Cumhuriyeti'nde yapılacak Grand Prix Turnuvası'na katılacağız. Oradan Çek Cumhuriyeti, daha sonra da Polonya'da yapılacak Feliks Stamm Turnuvası var. Avrupa Birliği Ülkeleri Şampiyonası'na da hazırlanacağız. Ekim ayında Avrupa Büyükler Şampiyonası var, oraya da katılacağız.''

İlk etapta Avrupa şampiyonalarının olmasına rağmen asıl amaçlarının 2012 Olimpiyatları ve 2012 yılında yapılacak Dünya Şampiyonası olduğunu söyleyen Yıldırım, ''Bunlar, olimpiyatlar için yapılan seçme müsabakalarıdır. Olimpiyatlara gitmek için bazı elemelerden geçmek zorundasınız. Biz de elemelerden en iyi dereceyi alıp, olimpiyat vizesi almak istiyoruz. Bu konuda iddialıyız. İnşallah olimpiyatlar ve dünya şampiyonalarında bambaşka bir milli takım görecekseniz'' diye konuştu.

Boks İl Temsilcisi Kadir Hayta da son üç gündür, ''güç ve enerji kampı'' yaptıklarını belirterek, 31 sporcunun katılımıyla Erzurum'da devam eden ilk etap güç kampının 2 Mart'ta sona ereceğini söyledi.

Bu arada, Milli Boksör Eda Karataş, antrenman sırasında gözünden darbe aldığı için doktorun 7 günlük rapor verdiğini, bunun için de staring müsabakasına katılamadığını dile getirdi.

Karataş, Tekirdağ'daki kampa gireceğini ve burada antrenmanlarını sürdüreceğini belirtti.

Kaynak:
Bu haber toplam 1436 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri