Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bölge bölge Türkiye'nin doğurganlık hızı haritası

23.10.2012 03:45
İl il Türkiye'nin doğurganlık hızı rakamları: Doğu'da hız yüksek. Ege, Marmara ve Karedeniz'de ise düşüş var..

Türkiye'nin doğurganlık oranının bölgelere göre dağılımını gösteren haritada dikkat çekici sonuçlar çıktı. Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgesinin tamamında doğurganlık oranı artış gösteriyor. Ancak diğer bölgelerde doğurganlık hızında büyük bir düşüş söz konusu.

ORTA ANADOLU'DA HIZ DEĞİŞMİYOR

Orta Anadolu'da doğurganlık oranı değişmiyor. Güneye inildikçe ise Hatay'da nüfusun doğurganlık oranı değişiklik göstermiyor. Türkiye haritasının büyük bir bölümünü kapsayan açık mavi renkli kısımlardaki azalma dikkat çekici boyutta.

EN BÜYÜK DÜŞÜŞ EGE VE MARMARA'DA

Akdeniz, Karadeniz bölgeleri; Ankara ve Konya'nın da aralarında bulunduğu bazı kentlerde nüfusun doğurganlık oranı azalmaya devam ediyor. Haritada en dikkat çekici düşüş Marmara ve Ege bölgesinde. Her iki bölge de doğurganlık hızının en çok azalış gösterdiği bölge oldu.

 

Bu haber toplam 7314 defa okunmuştur
3 çocuk
hakan
Her zaman her yerde diyorum gelişen ülkelerin ekonomiside güçlü kalacaksa dinamik olacaksa güçlü olacaksa en başta GENÇLİĞİYLE OLACAK TÜRKİYEDE ÖZELLİKLE Marmara ve ege bölgelerine 3 çocuk yapmasını diliyorum.Bu bölgelerde doğum oranı düşüyor yaşlanan bir toplum muhtaç kalır. herkeze 3 çocuk diliyorum mutlu bir yuvada Cep telefonu bilgisayar araba alacağına ilginizi sevginizi bunlara hayvanlara vereceğimize çocuk yapalım onları büyütelim geleceğimiz onlar bizim.
30 Ekim 2012 Salı 16:17
Beğendim (4)Beğenmedim (3)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri