Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bölücü Örgütün Hain Taktiği

30.12.2011 16:20
Alçakça bir yanıltma taktiğiyle 35 Kürt vatandaşımızın hayatını kaybetmesine sebep olan örgütün amaçları da en az taktikleri kadar kanlı

Güvenlik Güçlerini şaşırtarak 35 cana kıydıran örgüt ne yapmak istiyor?

  • Örgütün amaçlarından biri güvenlik güçlerinin son dönemde artan bir kararlılıkla devam ettirdiği ve örgütün kimyasını bozan operasyonların önünü almak. Hain provokatörler silahlı kuvvetleri kamuoyu nezdinde zor durumda bırakarak, hareket edemez hale getirmeyi planlıyor.
  • Üzücü olayda hayatını kaybeden vatandaşların büyük bir bölümü, bölgede devletin birliğini destekleyen aşiretlere mensup kişiler. Örgüt bu yanıltma eylemiyle bölgenin birlik bağı olan geleneksel yapıların devletle arasını açmayı hedefliyor.
  • Daha geniş dairede ülke genelinde yaşayan Kürt kökenli vatandaşlara “devlet sizden nefret ediyor” mesajını vermeye çalışıyor. Böylece bugüne dek devam eden bütün hunhar çabalara rağmen bozulmayan ‘milli birlik ve bütünlüğü’ kökten sarsabileceğini düşünüyor.

Bu içe yönelik mesajların yanı sıra örgütün dünyaya vermek istediği mesajlar da var.

  • Hain örgüt dünya genelinde ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ülkede yaşayan Kürt kökenli vatandaşlara zulüm ettiği, onları yok etmeye uğraştığı’ gibi bir hava oluşturmak istiyor.
  • Bu vesileyle konjonktürü de değerlendirerek, Arap Baharı’ndan sonra Türkiye’de bir Kürt Baharı neden olmasın şeklinde bir algı meydana getirilmek isteniyor. Bu anlamda bölgede ve dünya genelinde Türkiye’nin güçlenmesinden rahatsız olan kimi ülkelerin, uluslar arası desteğini arkasına alabileceğini zannediyor.
  • En nihayetinde onlarca yıldır devam edegelen ve bu topraklarını insanın sağduyusu sayesinde asla başarıya ulaşamayacak bölme planının gerçekleşebileceğini umuyor.

 

Bu haber toplam 2532 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri