Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bombacı Terörist Adım Adım İzlenmiş

04.09.2011 12:53
1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Kadıköy’de düzenlenen mitingde ses bombasını ateşleyen 17 yaşındaki M.T. polis kameraları tarafından saniye saniye görüntülenmiş.

İstanbul Demokratik Kent Konseyi'nce Kadıköy'de düzenlenen 'Dünya Barış Günü' mitinginde çıkan olaylar sırasında parça tesirli bomba attığı öne sürülen şüpheli tutuklandı.

Emniyetin, miting alanında şahsı adım adım izleyerek fotoğrafladığı ortaya çıktı. Emniyet sorgusunda suçlamaları reddeden şüphelinin önüne fotoğraflar tek tek çıkarıldı. Kadıköy İskele Meydanı'nda düzenlenen ve terör örgütü lehine slogan atma, pankart ve döviz açarak güvenlik güçlerine taş atma ve çevreye zarar verme gibi olayların yaşandığı mitinge ilişkin gözaltına alınan 71 kişiden 8'inin daha polisteki işlemleri dün sabah saatlerinde tamamlandı. İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü'nde tutulan yaşları 18'den küçük 8 kişi, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Kadıköy Adliyesi'ne sevk edildi. Bu kişiler arasında, MOBESE kayıtlarında miting sırasında parça tesirli bombayı atarken görülen 17 yaşındaki M.T. de yer aldı. M.T.'nin, "Polis bomba attı." diyerek, olayı Emniyet teşkilatının üzerine yıkmaya çalıştığı öne sürüldü. Şüphelilerden 7'si, çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı. MOBESE kayıtlarında, miting sırasında parça tesirli bombayı atarken görülen 17 yaşındaki M.T. ise 'kamu malına zarar verme', 'kasten yaralama' ve 'örgüt adına eyleme katılma' suçlarından tutuklanarak Maltepe Cezaevi'ne gönderildi. Şahsın daha önce de Sancaktepe'de molotof atarken görüntülendiği öğrenildi. Barış mitinginde polise saldıran PKK sempatizanları, Kadıköy İskele Meydanı'nı savaş alanına çevirmişti. Ses bombası, taş ve molotofkokteyllerinin kullanıldığı olaylarda, başta Haldun Taner Sahnesi olmak üzere belediye durakları ve çevre binalarda maddi hasar meydana gelmişti.

Bu haber toplam 2202 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri