Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Boris Johnson'dan Türk halkına övgüler

27.09.2016 00:16
Boris Johnson; Bakan Ömer Çelik'e, Osmanlı'dan gelen iki kişi olarak yapacakları çok işlerinin olduğunu söyledi.

Türkiye'ye gelen İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, AB Bakanı Ömer Çelik ile bir araya geldi. İki bakan, Ankara'da düzenlenen ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

OSMANLI'DAN GELEN İKİ KİŞİ OLARAK..

İngiliz bakan, açıklamalarında Osmanlı vurgularına yer verdi. Johnson, konuşmasında"Osmanlı'dan gelen iki kişi olarak yapacak çok işimiz var." ifadelerine yer verdi.

Boris Johnson: Bende Osmanlıyım VİDEO

Boris Johnson'dan Türk halkına övgüler

Boris Johnson'ın açıklamalarından satır başları;

Her şeyden önce ben de başsağlığı dileyerek başlamak istiyorum. Terörizmle mücadele konusu, Türkiye ile Birleşik Krallık'ı yakınlaştıran konudur.

TÜRK HALKI SAYESİNDE..

15 Temmuz'dan beri yaşananlarla ilgili sizleri tebrik ediyorum.Türk halkı sayesinde demokratik olarak seçilmiş kurumlar ayakta kaldı.

Boris Johnson'dan Türk halkına övgüler

TÜRKİYE'NİN ÖNEMİ

Umarım Suriye'de istikrar yakın zamanda gelir. Türkiye bu süreçte hayati bir rol oynamaya devam edecek. Osmanlı'dan gelen iki kişi olarak yapacak çok işimiz var.

YOĞUN BİR İLİŞKİMİZ VAR

Türkiye her yıl 2 milyon İngiliz turisti ağırlıyor. Umarım İngilizler burada iyi davranıyorlardır. Bizler de çok şanslıyız. Birleşik Krallık'ta Türk ürünlerini alma şansına sahibiz.

Ben Türk marka bir bulaşık makinası kullanıyorum. Gerçekten çok iyi çalışıyor.

TÜRKİYE'YE DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Türkiye'nin siyasi, ekonomik ve Avrupa Birliği açısından ileriye gittiğini görüyoruz. Biz Avrupa Birliği'nden çıkmış olsak da Avrupa'dan çıkmış değiliz. Bunu sizden duymak beni memnun etti. Biz Türkiye'ye destek olmaya devam edeceğiz. Bizim ortaklığımız hem AB'nin hem de iki ülke için çok hayati. Osmanlı tarihinden bu yana gelen işbirliğimizi devam ettireceğimizi inanıyorum. Yeni darbe girişimi iddiaları saçma ve asılsız. Türkiye'yi desteklemeye devam edeceğiz."

Bu haber toplam 1280 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri