Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Borsa İstanbul 2. seansa da başlayamadı

09.01.2014 14:51
Güne sorunsuz başlayan Borsa İstanbul'da, saat 10.51 itibariyle işlemler durdu.

Borsa İstanbul sistemlerindeki hata nedeniyle, Hisse Senedi Piyasası'nda işlem yapılamıyor. Teknik arıza sebebiyle birinci seans erken bitirildi. Borsa İstanbul'un açıklamasında ikinci seansın normal saatinde başlayacağı bildirmişti. Ancak teknik arıza çözülemedi ve ikinci seans da zamanında başlayamayacak.

KAP'A AÇIKLAMA YAPILDI

Borsa İstanbul'dan Kamuoyunu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada teknik arıza nedeni ile işlem yapılmadığı bildirildi;

"Pay piyasası alım satım sisteminde meydana gelen teknik bir nedenden dolayı işlemlere geçici olarak ara verilmiştir. Şu anda herhangi bir emir girişi veya işlem yapılamamaktadır. Konu ile ilgili olarak daha sonra bilgilendirme yapılacaktır."

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Açıklamada birinci seansın meydana gelen teknik bir sorun nedeniyle erken sona erdirildiği belirtilirken, ikinci seansın normal saatinde başlayacağı bildirilmişti. Ancak Borsa İstanbul'dan yapılan yeni açıklamada pay sistemindeki sorunun giderilmesi çalışmalarının sürdüğü, ikinci seansın başlangıç saatinin bilahare açıklanacağı belirtildi. Endeks en son günlük yüzde 1,18 kayıpla 66 bin 537 puan seviyesindeydi.

ensonhaber

Bu haber toplam 1596 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri