Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bosna'da "Yılın Kişisi" Seçildi

02.03.2012 13:49
Bosna'da "Yılın Kişisi" SeçildiBosna-Hersek'te Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu ''yılın kişisi'' seçildi.

Bosna-Hersek'in bir gazete, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu ''yılın kişisi'' seçti.

Gazetenin genel yayın yönetmeni Faruk Vele, yaptığı açıklamada, ''yılın kişisini'' belirlemek için gazete bünyesinde oluşturulan komisyonun, Dnevni Avaz'ın 2011 yılının özel ödülünün Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na verilmesini kararlaştırdıklarını söyledi.

Davutoğlu'nun Balkanlar'a gösterdiği yakın ilgi ve Bosna-Hersek'in sorunlarının çözümüne verdiği katkılardan dolayı ''yılın kişisi'' olarak seçildiğini, bu nedenle özel bir ödüle layık görüldüğünü belirten Vele, söz konusu ödülü en kısa sürede Davutoğlu'na takdim edeceklerini kaydetti.

Bakan Davutoğlu'nun, Balkan ülkelerinin içişlerine karışmadan sorunlarının çözümüne katkıda bulunduğunu dile getiren Vele, ayrıca Sırbistan'ın Sancak bölgesinde sorunlar yaşayan dini kurumları bir araya getirmek için de büyük bir çaba gösterdiğini vurguladı.

Vele, Davutoğlu'nun Bosna-Hersek'in özel problemlerinin çözümüne destek olduğunu, ekonomik işbirliğinin artırılması için de çaba gösterdiğine işaret ederek, ''Davutoğlu, 2011 yılında Bosna-Hersek'i ve birçok şehri ziyaret ederek, Türkiye'nin bu ülkenin yanında olduğunu gösterdi.

Ramazanın ilk gününü bile ailesiyle Saraybosna'da geçirdi. Böylesi bir lider, elbette 'yılın kişisi' seçilir'' diye konuştu.

Faruk Vele, ödülü, Davutoğlu'nun en yakın zamandaki Bosna-Hersek ziyaretinde veya Ankara'ya giderek kendisine takdim edeceklerini bildirdi.

Bu haber toplam 1704 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri